Horní Mísečky - aktuální report z 26.03.2024 - Běžky.net

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

• hodnocení:
  • návštěva od: 26.03.2024 do: 26.03.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po tom, co jsem se minulý týden rozloučil se sjezdovým lyžováním po poslední jízdě v Peci pod Sněžkou, už jsem ani nečekal, že dojde na závěr ještě i na běžky. Ale když ještě na horách napadl sníh a ve večerních hodinách na Horních Mísečkách i upravovali strojově místní tratě, rozhodl jsem se, že vyjedu v úterý na běžky. Byť jsem bohužel nemohl jet ráno, kdy byl ještě mráz a stopy a podklad na bruslení ideální. I přes ztěžklý sníh odpoledne to byl povedený lyžařský den a rozhodně závěrečného lyžařského dne v sezóně 2023/24 nelituji.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upravená byla většina zdejších závodních okruhů včetně dojezdu k biatlonové střelnici a pak svážnice k Medvědínu. Za tohle určitě zdejším patří pochvala, jinde se dle webu mapy.cz již neupravovalo.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré, den předem napadlo kolem 15 cm nového sněhu. Vlivem plusových teplot a celodenního slunce byl po obědě sníh velmi těžký a bruslit na něm byl celkem boj. O něco lepší to bylo na členitých závodních okruzích, které byly více pod stínem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu restaurace, hotely, chalupy. Možnost vyjet lanovkou na Medvědín.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Odpoledne bylo na tratích pár civilistů, jinak několik skupin běžeckých oddílů, hlavně z nedaleké Jilemnice či Jablonce nad Nisou. Ti se však soustředili na tréninku spíše na menší ploše, na lyžování tedy bylo prostoru bez lidí dost.

Občerstvení a aprés-ski:

Tentokrát bez hodnocení, nevyužil jsem. Možnosti přímo na Horních Mísečkách.

Doprava do střediska a parkování:

Bezproblémové silnice, poslední kilometry na Mísečky silnice mokrá se zbytky sněhu, spousta záplat, tato vytížená komunikace by si zasloužila už generální opravu. Parkování zdarma pro ty, co mají Gopass nabitý na sjezdové lyžování, jinak je parkování drahé - na 1 den až nesmyslných 300 Kč, při opuštění místa do 3 hodin zaplatíte polovinu.

• autor: Martin2

Zajímavé zakončení běžkařské sezóny. Nečekali jsme nic, ale příjemně jsme se projeli. Počasí velmi proměnlivé - chvílema polojasno a slince, následně sněhová vánice - to se několikrát opakovalo během celého dne. Vítr silnější.