Paseky nad Jizerou - Hvězda - aktuální report z 10.03.2016 - Běžky.net

Paseky nad Jizerou - Hvězda | aktuální report z 10.03.2016

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Okruhy kolem Bílé Skály se nacházejí na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, nad lyžařským střediskem Paseky nad Jizerou v nadmořské výšce cca 850 – 950 m. Do skiareálu v Pasekách jezdíme často lyžovat na dopoledne, pak se převlékneme do běžkařského, přeparkujeme auto a vyrážíme právě sem. O úpravy zdejších tras se stará společnost Jizerky pro Vás.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Ve srovnání s Jizerskou magistrálou zde sice není zdaleka tolik kilometrů běžeckých tras, zato je zde o poznání klidněji. Také úpravy neprobíhají zdaleka tak často. Nám, kochačům přírody a ne hltačům kilometrů, to ale vůbec nevadí a naše rodina to tady má moc ráda. Když je krásné počasí, jako jsme měli my ve čtvrtek, stojí za to vyjet až na běžkách na Bílou Skálu (964 m), odkud je kouzelný výhled, anebo dojít pěšky pár metrů od chaty Hvězda na stejnojmennou kamennou rozhlednu, která je opravdu moc krásná.

Sněhové podmínky:

V úterý napadlo pár centimetrů nového sněhu a v lese to bylo znát. Nicméně na prvních pár metrech od rozcestí Nad Pašerákem je třeba si dát pozor na vyčnívající kameny na cestě, pak už byla trasa v pořádku. Od Pašeráka na cestě do kopce k chatě Hvězda bývá často ledovatý povrch a méně sněhu, dnes to bylo díky nové sněhové nadílce v pohodě. Jak jsme nastoupali výš, bylo v lese sněhu ještě dost, místy možná i 30 cm. Protože bylo docela teplo, sníh byl pomalejší, ale slunce nám dojem z vyjížďky plně vynahradilo. Jak jsem již zmínila, my jsme prostě běžkaři pohodáři.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Okruhy jsou zde ve srovnání s Jizerskou magistrálou sice mnohem kratší, ale dají se různě kombinovat. Na krátké odpolední svezení to bohatě stačí. Na trase se v místě nazvaném U Tetřeví boudy nachází krytý přístřešek s posezením. WC je možné využít buď v chatě Hvězda nebo Turnovské chatě.

Zalidněnost:

Ve všední den tu bývá pár nadšenců, pokud ovšem nenarazíte na dva lyžařské kurzy, jako zrovna my. O víkendu a při pěkném počasí je samozřejmě zalidněnost vyšší, ale pořád pohoda proti Jizerkám.

Občerstvení:

Nacházejí se zde dvě chaty, a to chata Hvězda a pár desítek metrů od ní tajemná Turnovská chata, na které se natáčel Případ pro lyžaře, který v lednu vysílala Česká televize. Tady máte pocit, že se zastavil čas. Na obou chatách mají v nabídce spousta hotovek, v cenové relaci 90 až 130 Kč. Na běžkách se dá projet také až k horním stanicím vleků v lyžařském areálu, kde se nachází venkovní kiosek s rychlým občerstvením. Takže hladem na tratích určitě trpět nebudete.

Doprava do střediska a parkování:

K nástupu na běžecké trasy se dá využít několik parkovišť, například ve skiareálu Paseky nad Jizerou to úplně nejvrchnější (Na Bosně), další parkoviště je v Rejdicích, to je o víkendu zpoplatněné, nebo parkoviště v Příchovicích (u kravína). Na všechny tři bývá při sněhové pokrývce trošku problematičtější dojezd, na sněhu to dost klouže, o čemž jsme se přesvědčili i my ve čtvrtek v Rejdicích.

+ plusy

  • Krásné počasí
  • Málo lidí, až na 2 kurzy
  • Blízkost lyžařského areálu
  • Okruhy, které se dají různě kombinovat

- mínusy

  • Méně častá úprava tratí
  • Pomalejší sníh

Diskuze: Paseky nad Jizerou - Hvězda

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Paseky nad Jizerou - Hvězda  | 19.02.2017

autor: Estrella71
hodnocení:

Když jsme skončili v poledne s lyžovačkou v Pasekách, převlékli jsme se do běžkařského a popojeli do Rejdic, odkud jsme se vydali na naše oblíbené tratě v blízkosti rozhledny Hvězda. Máme to tady rádi, oproti Jizerské magistrále je to tady takové komornější.

zobrazit celý report
Facebook