Jizerka - aktuální report z 10.12.2016 - Běžky.net

Jizerka | aktuální report z 10.12.2016

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Ze zarputilé sjezdové lyžařky se ze mě stává pomalu a jistě nadšená běžkařka. Původně jsem na sobotu plánovala s manželem vyrazit do Špindlu na ski-opening, ale tušila jsem, že podobný nápad bude mít hromada lidí, a tak jsem usoudila, že místo trávení času ve frontě bude lepší vyrazit na běžky. Ráno jsem zkoukla kamery a když jsem viděla, že na horách jsou plusové teploty kolem 4 stupňů, bylo jasné, že jsme udělali dobře. Navíc obloha na Jizerce nasvědčovala tomu, že bychom se zde mohli dočkat i sluníčka, a tak jsme vyjeli sem.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Tratě na Jizerce jsou součástí Jizerské magistrály, o jejichž údržbu se stará Jizerská o.p.s. Parkoviště Mořina je jedním z výchozišť, odkud vyráží většina běžkařů na Smědavu, někteří i pak dál. Z pátku na sobotu bylo konečně upraveno více kilometrů než minulý týden, ale nám bohatě stačilo blízké okolí Jizerky. Doma jsme spočítali, že jsme ujeli cca 12 km.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k oblevě, která na hory dorazila během posledních dvou dnů, to bylo nakonec nad naše očekávání. Místy – hlavně přímo v osadě Jizerka už vykukuje tráva, ale směrem dál kolem rašelinišť to už bylo naprosto v pohodě, sněhu tam mohlo být ještě tak 30 cm. Sníh byl sice trochu vlhčí, ale čekali jsme ještě horší. Nejsme hltači kilometrů a pro náš styl krok-sun-krok to bohatě stačilo. Aspoň jsme se mohli více kochat okolní nádhernou přírodou. Teplota kolem pěti stupňů, oblačno až polojasno, nefoukal vítr.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Na parkovišti se nachází mobilní WC, dále si můžete odskočit v restauracích a chatách v osadě.

Zalidněnost:

V devět ráno bylo parkoviště obsazené tak z půlky. Zvolili jsme méně frekventovanou trasu než je hlavní trasa přes Promenádní přímo na Smědavu – na rozcestí na Promenádní jsme sjeli do obce Jizerka a pak kolem muzea a Hnojového domu a přes rašeliniště, tady jsme pár lidí potkali, ale spíš až směrem zpátky.

Občerstvení:

V osadě je samoobslužná restaurace Pyramida, dále restaurace v Panském domě nebo chata Pešákovna, všechny byly otevřeny. My jsme si dali polévku za 45,- v chatě Pešákovna, kterou jsme měli na trase.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová cesta na Jizerku je v zimě trochu problematická, dneska byla mokrá a neklouzala, přesto to chtělo trochu obezřetelnosti, zvláště při vyhýbání dvou protijedoucích aut. Parkoviště na Mořině za poplatek – automat, celodenní lístek 50 Kč.

+ plusy

  • čerstvě upravené tratě
  • příjemné počasí
  • méně lidí na námi zvolené trase
  • atmosféra obce Jizerka, krásná příroda

- mínusy

  • horší příjezdová cesta posledních 5 km
  • obleva

Diskuze: Jizerka

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Jizerka  | 03.02.2018

autor: Dája71
hodnocení:

Zvažovali jsme, kam vyrazit v sobotu na běžky, a protože se v Bedřichově konaly závody a Hrabětická louka neměla být z důvodu nižší sněhové vrstvy upravena, rozhodli jsme se pro Jizerku. Jako výchozí bod jsme ale tentokrát nezvolili Mořinu, ale vyjeli jsme už z Polubného.

zobrazit celý report

Jizerka  | 06.01.2018

autor: Dája71
hodnocení:

V sobotu jsme se rozhodli vyrazit na Jizerku, protože jsme rozumně zhodnotili naše lyžařské a běžkařské možnosti a jelikož ve čtvrtek na horách dost pršelo, jevila se nám Jizerka zárukou aspoň trochu slušných sněhových podmínek. Bohužel takto uvažovalo asi dost ostatních...

zobrazit celý report

Jizerka  | 01.01.2018

autor: Estrella71
hodnocení:

Oslavu Silvestra jsme pojali velmi střídmě, a tak nám nečinilo problém na Nový rok poměrně brzy vstát a vyrazit „do stopy“. Původně jsme byli rozhodnutí vyrazit jen na „otočku“ do Bedřichova, ale vzhledem k tomu, že bylo dost teplo a na kamerách z „Béďova“ to vypadalo dost nevábně, na parkovišti kal...

zobrazit celý report

Jizerka  | 26.03.2017

autor: Dája71
hodnocení:

Minulou neděli jsme se v Bedřichově rozloučili s letošní vydařenou běžkařskou sezonou a tento víkend už jsme s nějakou další zimní akcí vůbec nepočítali. Ale když předpověď počasí byla tak pěkná a v pátek večer jsme zjistili, že bude Jizerská magistrála upravena v celkem slušném rozsahu, tak jsme na...

zobrazit celý report

Jizerka  | 11.02.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Hezky bezkarsky den, i kdyz bez slunce a nektere trate byly neupravene. Puvodne jsme chteli jet do Jakuszyc, ale nakonec jsme zkusili Jizerku a vyplatilo se. Parking bez problemu kolem 10.00. Promenadni cesta vyborne upravena. Zklamani bylo ale na cervene z Promenady na Jizerku - tam to upraveno ne...

zobrazit celý report

Jizerka  | 21.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Celkove prijemny den na bezkach. Snehu dostatek, stopy upravene, lidi primerene, jen mohlo byt vice slunce tak, jak predpovidal Aladin.

zobrazit celý report

Jizerka  | 03. - 04.12.2016

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedené víkendové běžkování na začátku sezóny. Dostatečná sněhová pokrývka, ideální teplota pod bodem mrazu a slunce. Kvalitně upravené tratě, rychlý sníh. Jen bylo více lidí.

zobrazit celý report
Facebook