Bedřichov - aktuální report z 28.12.2016 - Běžky.net

Bedřichov | aktuální report z 28.12.2016

autor: Estrella71
země: Česko oblast: Jizerské hory
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Po vánočních svátcích s nevydařeným deštivým a větrným počasím jsme se už těšili, až konečně nastane změna a budeme moci vyrazit do hor. Na středu začala předpověď být nadějnější, a tak jsme se rozhodovali, zda pojedeme někam na sjezdovku nebo spíše protáhnout těla na běžky. Protože však měl ještě stále foukat čerstvý vítr, nakonec vyhrálo běžkování v Bedřichově, protože tady byla naděje, že v lese to tolik foukat nebude.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Bedřichov a Jizerskou magistrálu není třeba déle představovat. Běžkaři na zdejších tratích mají k dispozici více než 180 km, o které se pravidelně stará Jizerská o.p.s. Nástupních míst je několik, Bedřichov je samozřejmě nejznámější.

Sněhové podmínky:

Po oblevě se konečně dešťové kapky ve vyšších polohách změnily na sněhové, nová vrstva sice není moc vysoká, napadlo odhadem 5 až 10 cm sněhu, ale díky tomu, že zde ležel již „utažený“ podklad, to na vylepšení podmínek a také pro vytvoření zimní atmosféry stačilo. Ráno byla na internetu informace, že po sněžení proběhla v noci úprava. Sníh na trase, kterou jsme dnes projeli, byl vlhčí, teplota ráno kolem nuly, nemrzlo ani v noci, proto to až tolik nejelo, ale nám rekreačním kochačům to bohatě k radosti stačilo. Ráno bylo spíše zataženo, ale během dopoledne vykouklo i sluníčko a v lese to místy opravdu tolik nefoukalo. Za dopoledne jsme projeli osvědčenou trasu Stadion - Nová Louka - Za přehradou – Vládní – U buku – a přes „Velblouda“ zpátky na stadion. Tam je postavený velký kopec, který jsme si tréninkově třikrát vyjeli a sjeli.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Na centrálním parkovišti v Bedřichově se nachází WC a dále je možné si odskočit v chatách na trase, např. na Nové louce.

Zalidněnost:

Dalo se čekat, že zde bude dnes hodně natěšených lidí. Před devátou hodinou bylo ale parkoviště plné sotva z půlky, mysleli jsme, že když jsme si trochu přispali, že v tuto dobu možná už ani místo nenajdeme. Nebyli jsme, jak je vidět sami, komu se ráno nechtělo brzy vstávat... Cestou zpět jsme na trase potkávali lidí už ale opravdu hodně a kolem půl jedné se na místo k zaparkování již stála fronta...

Občerstvení:

Po celé Jizerské magistrále je několik občerstvovacích stanic. My jsme dnes využili chatu na Nové louce, kde jsme si po desáté hodině dali gulášovou polévku.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava po dálnici a dále přes Jablonec nad Nisou a Janov nad Nisou, naprosto bez problémů. Až v obci Bedřichov ležela na silnici vrstva mokrého rozježděného sněhu. Parkoviště za poplatek: do 3 hodin 100,-, 3-8 hodin 150,- a celý den za dvě stě.

+ plusy

  • Nový sníh
  • Čerstvě upravené tratě
  • Nakonec i příjemné počasí, vykouklo sluníčko, v lese nefoukal tolik vítr
  • Dobrá polévka na Nové louce

- mínusy

  • Více lidí
  • Drahé parkování
  • Pomalejší sníh
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

Bedřichov  | 01.03.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

V nevlídný páteční den jsem se nakonec po obědě rozhoupal k alespoň kratší projížďce. Přece jen Jizerky moc projeté nemám, a tak by byla škoda volného dne nevyužít, i když od rána takřka nepřetržitě jemně mrholilo.
Cestu přímo do Bedřichova jsem zavrhnul rovnou - peníze, které bych zde utratil za ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 01.02.2019

autor: Bedřichov
hodnocení:
1.2.2019 v 16hodin malé kolo z Bedřichova perfektne upravené a zatím bz hlášeného větru

Bedřichov  | 29.12.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Na odpolední projížďku jsme se vydali z Josefova dolu na Knajpu a zpět, celkem nějakých 13,5 km. Ačkoliv počasí nebylo nejmilejší, výlet to byl celkem hezký a samozřejmě odměněný občerstvením na vrcholu.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 26.12.2017

autor: Estrella71
hodnocení:

Na druhý svátek vánoční jsme se rozhodli vyrazit do prověřeného Bedřichova, protože jsme doufali, že by ještě lidé mohli jezdit po návštěvách a nemuselo by tu být tolik plno. Ale tato teorie se bohužel nepotvrdila a byli jsme rádi, že jsme v 8:15 vůbec zaparkovali.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 19.03.2017

autor: Dája71
hodnocení:

S letošní velmi vydařenou zimou jsme se rozhodli dnes stylově rozloučit v Bedřichově, v mecce běžkařského sportu. Předpověď počasí po včerejší pošmourné a větrné sobotě byla příznivá pouze na dopoledne, a tak ani nemělo cenu vyrážet někam dál, v „Béďově“ jsme za 35 minut.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 15.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Po několika letech skutečně pořádně zasněžené hory, což u nás nebývá zvykem, takže pozitivní hodnocení a doufejme, že sníh dlouho vydrží. Celý den poměrně intenzivně snežilo.
Trasa: Bedřichov stadion - Nová louka - Kristiánov - Rozcestí - Na Knejpě - Smědava a zpět.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 31.12.2016 - 01.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedene bezkarske dny. Oba dny slunecne pocasi. Magistrala kvalitne pripravena s dostatkem snehu. Oba dny jsme jeli na otocku z Prahy. V sobotu projezd do Bedrichova v 10.45 a hlavni parkoviste u stadionu bylo uz plne, na Maliniku jsme vychytali jedno z poslednich mist. V nedeli jsme v 10.00 ...

zobrazit celý report
Facebook