Vrchlabí - aktuální report z 08.01.2017 - Běžky.net

Vrchlabí | aktuální report z 08.01.2017

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Pokud jedeme někam lyžovat, dost často to děláme tak, že dopoledne trávíme čas na sjezdovkách a odpoledne, kdy už bývají sněhové podmínky horší a u vleků se tvoří fronty, vyrážíme někam po okolí na běžky, pokud je samozřejmě dostatek sněhu. Tak o ten dnes nebyla vůbec nouze. Když jsme v minulých letech navštívili areál Kněžický vrch, většinou jsme odpoledne popojeli na Benecko nebo na Strážné. Dnes jsme se rozhodli vyzkoušet Vrchlabskou chloubu - nově vybudovaný běžecký areál poblíž fotbalového stadionu.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Areál, který se nachází v cca 500 m n. m., je určen jak rekreačním běžcům, tak slouží i k tréninku Spartaku Vrchlabí a TJ SVS Krkonoše Vrchlabí. Je zde vybudován závodní okruh, který je technicky zasněžován a osvětlen. Tratě jsou zde nadprůměrně široké. Když je dostatek přírodního sněhu, upravují se i navazující turistické trasy na Horní Brannou nebo na druhou stranu na Benecko a také se dá přejet po mostku přes silnici na tratě původního areálu u rybníka. Dnes byla dokonce upravena trasa směrem na Valteřice, kterou jsme po zdolání trochu náročnějšího stoupání absolvovali.

Sněhové podmínky:

Sněhu je všude dostatek, o čemž jsme se přesvědčili už při lyžování v areálu Kněžický vrch. Přesně, když jsme dolyžovali, se rapidně zlepšilo počasí, a tak by byl hřích odjet domů. Běžky jsme měli s sebou, stačilo jen kousek popojet a už jsme se mohli prohánět po krásně upravených prašanových tratích pod azurovým nebem. Tak trochu běžkařský sen. I přes sněhovou nadílku zde ale nenechávají nic náhodě a ve dnešním mrazivém počasí jsme viděli v provozu 3 sněhová děla připravující sníh do zásoby na horší časy.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Využila jsem WC v areálu fotbalového stadionu, bylo tady krásně teplo a také čisto.

Zalidněnost:

Překvapilo nás poloprázdné parkoviště a také relativně málo lidí na tratích, přestože byla neděle a po obědě začalo svítit slunce. Asi se někomu nechtělo do mrazu, přece jen bylo -7,5 stupně, ale pocitová teplota byla díky sluníčku najednou hned vyšší.

Občerstvení:

V provozní budově fotbalového stadionu asi nějaké občerstvení funguje, ale nevím, jestli není v provozu jen v létě. Nikde jsem nic otevřeného neviděla.

Doprava do střediska a parkování:

Do areálu jsme popojeli z Kněžického vrchu a cesta zpátky domů byla až na krátké úseky docela dobře upravená. Parkoviště s dostatečnou kapacitou se nachází přímo u fotbalového stadionu.

+ plusy

  • krásné počasí odpoledne
  • dostatek přírodního prachového sněhu
  • široké a krásně upravené tratě v areálu
  • upravené tratě i do okolí
  • relativně málo lidí
  • pěkné WC

- mínusy

  • neviděla jsem žádné otevřené občerstvení

Diskuze: Vrchlabí

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Vrchlabí  | 02.03.2020

autor: 0ndra
hodnocení:
Takřka na rok přesně opět po roce v běžeckém areálu Vejsplachy, tentokrát ale jen na krátkou večerní / noční projížďku a za podstatně horších podmínek než v loni. Ani několika hodinové sněžení nezakrylo trávu vykukující na okolních loukách a mezi místními se proslýchá, že město již letos na úpravu tratí nechce dát ani korunu, a tak se ani zasněžovat již nejspíš nebude. Nicméně po chvíli bloumání s čelovkou se dal nalézt necelý kilometr dlouhý okruh s pokrývkou minimálně 20 cm - sníh ze zasněžovacích děl se ještě drží. Trasa byla dobře projetá od několika (desítek) běžkařů, kteří zde evidentně přes den byli, takže se i skate dal jet pohodlně a takřka bez boření. Osvětlení již v provozu není, pod lampou je pouze parkoviště. Na tom jsem stál sám, na tratích jsem potkal pouze jednoho běžce, ovšem již bez lyží. :-)

Vrchlabí  | 03.03.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

Ošklivé dopolední počasí se začalo s postupem času pomalu vylepšovat, a tak jsem si rozhodl spravit náladu ze špatného lyžování na běžkách. Pro odpočinkovou projížďku jsem si vybral vrchlabský areál Vejsplachy, kolem kterého většina z nás projíždí každou zimu třeba cestou do Špindlu nebo Herlíkovic....

zobrazit celý report

Vrchlabí  | 10.01.2016

autor: skiák
hodnocení:
Lyžařský běžecký areál na okraji Vrchlabí v Podkrkonoší – Vejsplachy je již připraven, i když je kolem jen pár centimetrů přírodního sněhu. Nový areál začal naplno fungovat a je zde připraven přes 1 000 metrů dlouhý okruh z umělého sněhu s umělým osvětlením až do 20 hodin. Tratě, jsou denně upravovány.
Facebook