Bedřichov - aktuální report z 15.01.2017 - Běžky.net

Bedřichov | aktuální report z 15.01.2017

autor: Martin2
země: Česko oblast: Jizerské hory
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Po několika letech skutečně pořádně zasněžené hory, což u nás nebývá zvykem, takže pozitivní hodnocení a doufejme, že sníh dlouho vydrží. Celý den poměrně intenzivně snežilo.
Trasa: Bedřichov stadion - Nová louka - Kristiánov - Rozcestí - Na Knejpě - Smědava a zpět.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Stopa po ránu rozježděná velkým množstvím lyžařů, ale celkově v dobrém a sjízdném stavu. Kolem 10. hodiny jsme dokonce potkali rolbu na úseku mezi Novou loukou a Kristiánovem. Stopa byla hned výborně upravena, čerstvý prašan a množství lidí ale byly příčnou toho, že moc dlouho nevydržela - v těchto podmnkách to ani není možné.
Celkově ale stav stopy hodnotím velmi kvalitně - je vidět, že se o to opravdu starají a snaží se zajistit komfort lyžařům. Stopa byla celkově pomalejší - sjezd z Knejpy na Smědavu absolutně bez problémů - ani se to moc nerozjelo.

Sněhové podmínky:

Opravdu dostatek sněhu a stálé sněžení.

Zalidněnost:

Velmi vysoká, hlavně v Bedřichově. Na trati na začátku opravdu hodně lidí, od Nové louky už lidí výrzně ubývalo.

Občerstvení:

Chaty a občerstvení po cestě otevřené. Na Smědavě kolem 12.15 hod. kupodivu nebylo přelidněno. Na stůl jsme čekali jen 5 min.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice z Jablonce i Liberce s vyšší vrstvou sněhu, ale sjízdné. Do Bedřichova jsme dorazili kolem 9.30 hod. a už byla hlavní parkoviště plná. Obsluha nás poslala k Lovecké chatě, kde jsme zaparkovali na posledních pár místech (za 150 Kč).

+ plusy

  • množství sněhu
  • kvalita tratí

- mínusy

  • zalidněnost
  • problematické parkování - nízká kapacita
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

Bedřichov  | 01.03.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

V nevlídný páteční den jsem se nakonec po obědě rozhoupal k alespoň kratší projížďce. Přece jen Jizerky moc projeté nemám, a tak by byla škoda volného dne nevyužít, i když od rána takřka nepřetržitě jemně mrholilo.
Cestu přímo do Bedřichova jsem zavrhnul rovnou - peníze, které bych zde utratil za ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 01.02.2019

autor: Bedřichov
hodnocení:
1.2.2019 v 16hodin malé kolo z Bedřichova perfektne upravené a zatím bz hlášeného větru

Bedřichov  | 29.12.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Na odpolední projížďku jsme se vydali z Josefova dolu na Knajpu a zpět, celkem nějakých 13,5 km. Ačkoliv počasí nebylo nejmilejší, výlet to byl celkem hezký a samozřejmě odměněný občerstvením na vrcholu.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 26.12.2017

autor: Estrella71
hodnocení:

Na druhý svátek vánoční jsme se rozhodli vyrazit do prověřeného Bedřichova, protože jsme doufali, že by ještě lidé mohli jezdit po návštěvách a nemuselo by tu být tolik plno. Ale tato teorie se bohužel nepotvrdila a byli jsme rádi, že jsme v 8:15 vůbec zaparkovali.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 19.03.2017

autor: Dája71
hodnocení:

S letošní velmi vydařenou zimou jsme se rozhodli dnes stylově rozloučit v Bedřichově, v mecce běžkařského sportu. Předpověď počasí po včerejší pošmourné a větrné sobotě byla příznivá pouze na dopoledne, a tak ani nemělo cenu vyrážet někam dál, v „Béďově“ jsme za 35 minut.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 31.12.2016 - 01.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedene bezkarske dny. Oba dny slunecne pocasi. Magistrala kvalitne pripravena s dostatkem snehu. Oba dny jsme jeli na otocku z Prahy. V sobotu projezd do Bedrichova v 10.45 a hlavni parkoviste u stadionu bylo uz plne, na Maliniku jsme vychytali jedno z poslednich mist. V nedeli jsme v 10.00 ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 28.12.2016

autor: Estrella71
hodnocení:

Po vánočních svátcích s nevydařeným deštivým a větrným počasím jsme se už těšili, až konečně nastane změna a budeme moci vyrazit do hor. Na středu začala předpověď být nadějnější, a tak jsme se rozhodovali, zda pojedeme někam na sjezdovku nebo spíše protáhnout těla na běžky. Protože však měl ještě s...

zobrazit celý report
Facebook