Hrabětice - aktuální report z 29.01.2017 - Běžky.net

Hrabětice | aktuální report z 29.01.2017

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Původně jsme na neděli plánovali lyžovačku, ale ráno na kamerách na sjezdovce, kam jsme se chystali, panovala inverze - šedivé a dost mrazivé počasí, a tak jsme přehodnotili plány, s tím, že vyčkáme a spíš vyrazíme někam na běžky. Po kontrole dalších kamer jsem zjistila, že celkem nadějně to začíná vypadat v Hraběticích, kde jsme byli naposledy na Silvestra – oblačnost se zde pomalu začala rozpouštět a vzhledem k tomu, že neměl během dne foukat nijak zvlášť vítr, vypadalo to na dobrý nápad. A taky že byl! Odpoledne jsme se z výletu vrátili naprosto nadšeni.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Tratě jsou součástí Jizerské magistrály, a tudíž jsou pravidelně upravovány. Poslední úprava zde proběhla v sobotu a bylo to znát – nádherně načechraný, nepřemrzlý, ale zároveň celkem rychlý sníh. Trasu jsme zvolili stejnou jako na Silvestra – nejprve k chatě Královka do mírného kopce, kam nás popoháněl hlad, zpátky stejnou cestou a pak odbočkou k přehradě Josefův Důl, jejíž krásnou modrou barvu vystřídala bílá, neboť hladina byla tentokrát kompletně pokryta sněhem a splývala s okolní krajinou. Přesto je i tak moc krásná. Po hrázích tam a zpět, širokou cestou zpět na parkoviště a aby toho nebylo málo, ještě jsme se vydali na druhou stranu k vlekům na Severáku. Dalo by se dojet až rozhledně Slovanka, ale u vleků jsme se otočili a vrátili na parkoviště.

Sněhové podmínky:

Sněhu hafo. Luxusní podmínky. Všechny problematické místa z minula zmizely. Odhadem zde leží dobrých 60 cm. Počasí do puntíku stejné jako na Silvestra – azuro a nefoukal vítr. Díky inverzi zde bylo tepleji, než u nás doma.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Chata Královka jako náš záchytný bod. Dá se zde dobře občerstvit, ohřát, dojít si na WC, kde je čisto a teplo, za vstupné 30 Kč vystoupat na rozhlednu, děti si můžou vyhrát na prolezkách.

Zalidněnost:

Zalidněnost přiměřená krásnému počasí. Na rozdíl od hlavní magistrály se tu běžkaři ale více rozprostřou.

Občerstvení:

Občerstvit se dá na již zmiňované Královce nebo o kousek dál na Prezidentské chatě. Na parkovišti u Kapličky funguje malý stánek.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová cesta po dálnici, přes Jablonec a Bedřichov. Odsud po silničce, kde už je potřeba jet opatrněji. Parkování u Kapličky za 100,- na celý den.

+ plusy

  • Sluníčko, příjemná teplota
  • Krásně upravené široké tratě
  • Cestou krásná panoramata, komu to nestačí, může vystoupat na rozhlednu
  • Pěkné zázemí na Královce
  • Spousta sněhu, ráno obalené stromy, nádherná atmosféra

- mínusy

  • Vůbec nic mě nenapadá

Diskuze: Hrabětice

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Hrabětice  | 29.01.2020

autor: 0ndra
hodnocení:

Po malém skateovém okruhu v předchozím dni jsme se dnes vydali na okruh klasikou okolo vodní nádrže Josefův Důl. Z parkoviště v Hraběticích přes Prezidentskou chatu, rozcestí U Buku, Novou louku, Blatný rybník a dále Studeným údolím podél nádrže až k rozcestí u Hlubokého potoka, přes hráz zpátky k P...

zobrazit celý report

Hrabětice  | 29.12.2017

autor: Dája71
hodnocení:

Po loňských zkušenostech se držíme zásady – pokud mezi svátky na hory, tak jedině na běžky. I tak je potřeba pečlivě vybírat místo, kam vyrazit. Čím blíže k Silvestru, tím volit méně „profláklé“. Na 29.12. jsme proto vyrazili do Hrabětic, které se nám vloni touto dobou osvědčily.

zobrazit celý report

Hrabětice  | 25.02.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi prijemny den a pohodove bezkovani. Pocasi i snih prekonaly ocekavani - polojasno, stopa upravena. Trasa z Hrabetic na prehradu, Blatnicky rybnik, Nova louka, zpet pres Kristiaov

zobrazit celý report

Hrabětice  | 31.12.2016

autor: Dája71
hodnocení:

Po pátečním vydařeném běžkování v Hraběticích, kdy jsme sem s manželem zavítali souhrou náhod a kdy jsme v takovém poklidném rekreačním tempu dojeli z parkoviště U kapličky na Královku a zpět, jsme se pro velký úspěch rozhodli výpravu zopakovat na Silvestra v celém složení naší rodiny i se synem a n...

zobrazit celý report

Hrabětice  | 30.12.2016

autor: Dája71
hodnocení:

Na páteční, předsilvestrovský den jsme naplánovali výlet na běžkách. Po zvážení všech možností, kam by se dalo jet – Jizerka, Příchovice či Jakuszyce - jsme se nakonec rozhodli pro osvědčený Bedřichov, už z důvodu, že to máme nejblíž a proto si můžeme ráno přispat. Trochu jsme to s tím přispáním ovš...

zobrazit celý report
Facebook