Strážné - aktuální report z 18.02.2017 - Běžky.net

Strážné | aktuální report z 18.02.2017

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Po vydařeném dopoledním lyžování na Kněžickém vrchu jsme po skončení autem popojeli kousek za Vrchlabí – do horské obce Strážné, která se nachází v nadmořské výšce 780 m. a vyrazili si ještě užít zimy na běžkách.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Z centrálního parkoviště se dá vyrazit na dvě strany – buď směrem do kopce na Pláně, nebo nejdřív po rovině a pak hodně z kopce směrem k Lánovu. My jsme se vydali do kopce po čerstvě upravené stopě, bez žádných ambicí někam dorazit, pouze se projet na čerstvém horském vzduchu. Vystoupali jsme přes Šestidomí až k odbočce na Zadní Struhadlo, tam jsme se otočili a vrátili se zpět. Celkově jsme ujeli cca 5 km.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo ještě docela dost, byl ale hodně mokrý. Jak jsme se dostávali do vyšší nadmořské výšky, měnil ale svoji strukturu a byl více „prašanovitější“, protože během předchozí noci zde nepršelo, ale napadly zhruba 2 cm sněhového poprašku. I stromy byly pocukrované, hned to zlepšilo náladu.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Na trasu jsme nastupovali kousek za velkým parkovištěm uprostřed obce, kde se dá v restauraci najíst, dojít na WC, případně se převléknout.

Zalidněnost:

Minimální. Cestou jsme potkali asi šest lidí.

Občerstvení:

Než jsme vyrazili na trasu, dali jsme si v restauraci na parkovišti čočkovou polévku za 35,- a v Šestidomí v jednom domečku provozují malé venkovní občerstvení, kde jsme si pochutnali na domácím bramboráku a čaji.

Doprava do střediska a parkování:

Za Vrchlabím se odbočí doprava a serpentýnovatou silnicí se vystoupá do obce. Parkuje se na velkém centrálním parkovišti za denní poplatek 50 Kč.

+ plusy

  • Příjemné oblačné počasí a teplota mírně nad nulou
  • Dostatek sněhu
  • Čerstvě upravená stopa
  • Hezká příroda kolem
  • Výborné bramboráky na trase

- mínusy

  • Mokrý sníh na začátku trasy
  • Nedá se udělat žádný menší okruh, vraceli jsme se stejnou cestou i zpět

Diskuze: Strážné

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Facebook