Paseky nad Jizerou - Hvězda - aktuální report z 19.02.2017 - Běžky.net

Paseky nad Jizerou - Hvězda | aktuální report z 19.02.2017

autor: Estrella71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Když jsme skončili v poledne s lyžovačkou v Pasekách, převlékli jsme se do běžkařského a popojeli do Rejdic, odkud jsme se vydali na naše oblíbené tratě v blízkosti rozhledny Hvězda. Máme to tady rádi, oproti Jizerské magistrále je to tady takové komornější.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Trasy se nacházejí v nadmořské výšce cca 900 m a je to tady takový „trochu jiný svět“. Panuje tu taková zvláštní atmosféra, alespoň na mě to tak působí, obzvlášť když projíždíme kolem tajemné Turnovské chaty. Tratě byly čerstvě upraveny společností Jizerky pro vás. Z parkoviště jsme nejprve vystoupali k chatě Hvězda, kde jsme se posilnili, a pak vyrazili na vyhlídku na Bílé skále – krásné kouzelné místo, i sem (až na posledních pár metrů) byla cesta upravena rolbou.

Sněhové podmínky:

Sněhu je stále hodně, o čem svědčil bezproblémový přejezd místa Nad Pašerákem, kde to bývá většinou horší, bohužel v příštích dnech se ideální podmínky kvůli dešti asi dost změní. I v minulých dnech trochu pršelo, tady však nasněžily další cca 3 cm sněhu a čím jsme stoupali výš, jednalo se výhradně o prašan. Nádherná zimní atmosféra.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Ke krátkému posezení můžete využít přístřešek u Tetřeví boudy, k delšímu odpočinku a posilnění pak lze využít chatu Hvězda nebo Turnovskou chatu. Obě jsou hojně navštěvovány. Na obou jsou samozřejmě WC.

Zalidněnost:

Běžkařů tu bývá méně, než v Jizerkách, ale dnes jsme byli rádi, že jsme zaparkovali na jednom ze dvou posledních volných míst.

Občerstvení:

Občerstvení nabízí již zmiňované dvě chaty, nebo pokud pojedete kolem vleků v Pasekách, dá se najíst i u venkovního bufetu Oaza. Mívají tam dobré bramboráky.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovat se dá v Příchovicích, v Pasekách na Bosně nebo na kraji Rejdic, kde jsme parkovali my. Poplatek je 50,- Kč za celý den, stejně tak i v Příchovicích u kravína. Příjezd dnes po naprosto suché silnici, což tu nebývá zvykem.

+ plusy

  • Dostatek sněhu, připadl i trochu nový
  • Upravené tratě
  • Příjemné počasí, teplota lehce nad nulou, vysvitlo i slunce
  • Ještě stále zimní atmosféra
  • Nenáročné okruhy, které se dají kombinovat
  • Méně lidí než v Jizerkách

- mínusy

  • Obě restaurace byly dost plné

Diskuze: Paseky nad Jizerou - Hvězda

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Paseky nad Jizerou - Hvězda  | 10.03.2016

autor: Dája71
hodnocení:

Okruhy kolem Bílé Skály se nacházejí na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, nad lyžařským střediskem Paseky nad Jizerou v nadmořské výšce cca 850 – 950 m. Do skiareálu v Pasekách jezdíme často lyžovat na dopoledne, pak se převlékneme do běžkařského, přeparkujeme auto a vyrážíme právě sem. O úpravy zdej...

zobrazit celý report
Facebook