Bedřichov - aktuální report z 19.03.2017 - Běžky.net

Bedřichov | aktuální report z 19.03.2017

autor: Dája71
země: Česko oblast: Jizerské hory
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

S letošní velmi vydařenou zimou jsme se rozhodli dnes stylově rozloučit v Bedřichově, v mecce běžkařského sportu. Předpověď počasí po včerejší pošmourné a větrné sobotě byla příznivá pouze na dopoledne, a tak ani nemělo cenu vyrážet někam dál, v „Béďově“ jsme za 35 minut.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Tratě na Jizerské magistrále byly na víkend upraveny v docela nadstandartním rozsahu vzhledem k vysokému datu v kalendáři, a tak bylo na výběr z více tras. My jsme se rozhodli vyrazit ze stadionu, přes rozcestí U Buku a přes křižovatku za Černou Nisou dále na Olivetskou horu, kde nám od minulého víkendu chyběl restík – nenalezená keška, kterou jsme dnes úspěšně a celkem brzy dohledali. Naše zpáteční cesta vedla přes Hřebínek, kde jsme se občerstvili, na Novou Louku, kde jsme pojedli znovu, pak jsme ještě zajeli k Blatnému rybníku a zpět na stadion.

Sněhové podmínky:

Včera sice sněžilo, ale během dne se sníh změnil v déšť, v noci klesla teplota pod nulu, a tak stopa byla po ránu pěkně vymrzlá a rychlá. Sněhu od minulého víkendu viditelně ubylo, někde se jelo po opravdu tenké vrstvičce, například tradičně mezi Novou Loukou a Blaťákem, ale i tak, díkybohu za tu asi poslední iluzi zimy... Při zpáteční cestě už byl sníh výrazně firnovatý, místy dost mokrý, teplota při příjezdu na parkoviště ukazovala plus 4,5 stupně. Když jsme sjížděli poslední kopec, začalo symbolicky na rozloučenou sněžit...

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Na stadionu je pro běžkaře dostatečné zázemí, WC a občerstvení přímo na parkovišti, také je zde skiservis a půjčovna. Po celé magistrále je několik chat či občerstvoven.

Zalidněnost:

Dnes už přijeli spíš jen skalní, blázni jako my. Skončili jarní prázdniny, a tak to bylo docela znát, už tu nebyly takové davy, jako v hlavní sezoně.

Občerstvení:

Dnes jsme využili známý kiosek na Hřebínku, poté jsme si dali ještě polévku na Nové Louce. Ceny v obou velmi příznivé.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd po suché, čisté dálnici, v neděli brzo ráno i bezproblémový průjezd liduprázdným Jabloncem. Na parkovišti už po půl osmé několik aut stálo, je znát, že se dřív rozednívá. Další náš příspěvek do obecní kasičky ve výši 150,- Kč za parkovné.

+ plusy

  • Dopoledne svítilo sluníčko
  • Hezky upravené tratě, po ránu rychlé
  • Méně lidí, než tu bývá v zimě

- mínusy

  • Později horší kvalita sněhu
  • V některých místech už je to s vrstvou sněhu jen tak tak, někde byl ii špinavý
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

Bedřichov  | 01.03.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

V nevlídný páteční den jsem se nakonec po obědě rozhoupal k alespoň kratší projížďce. Přece jen Jizerky moc projeté nemám, a tak by byla škoda volného dne nevyužít, i když od rána takřka nepřetržitě jemně mrholilo.
Cestu přímo do Bedřichova jsem zavrhnul rovnou - peníze, které bych zde utratil za ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 01.02.2019

autor: Bedřichov
hodnocení:
1.2.2019 v 16hodin malé kolo z Bedřichova perfektne upravené a zatím bz hlášeného větru

Bedřichov  | 29.12.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Na odpolední projížďku jsme se vydali z Josefova dolu na Knajpu a zpět, celkem nějakých 13,5 km. Ačkoliv počasí nebylo nejmilejší, výlet to byl celkem hezký a samozřejmě odměněný občerstvením na vrcholu.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 26.12.2017

autor: Estrella71
hodnocení:

Na druhý svátek vánoční jsme se rozhodli vyrazit do prověřeného Bedřichova, protože jsme doufali, že by ještě lidé mohli jezdit po návštěvách a nemuselo by tu být tolik plno. Ale tato teorie se bohužel nepotvrdila a byli jsme rádi, že jsme v 8:15 vůbec zaparkovali.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 15.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Po několika letech skutečně pořádně zasněžené hory, což u nás nebývá zvykem, takže pozitivní hodnocení a doufejme, že sníh dlouho vydrží. Celý den poměrně intenzivně snežilo.
Trasa: Bedřichov stadion - Nová louka - Kristiánov - Rozcestí - Na Knejpě - Smědava a zpět.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 31.12.2016 - 01.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedene bezkarske dny. Oba dny slunecne pocasi. Magistrala kvalitne pripravena s dostatkem snehu. Oba dny jsme jeli na otocku z Prahy. V sobotu projezd do Bedrichova v 10.45 a hlavni parkoviste u stadionu bylo uz plne, na Maliniku jsme vychytali jedno z poslednich mist. V nedeli jsme v 10.00 ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 28.12.2016

autor: Estrella71
hodnocení:

Po vánočních svátcích s nevydařeným deštivým a větrným počasím jsme se už těšili, až konečně nastane změna a budeme moci vyrazit do hor. Na středu začala předpověď být nadějnější, a tak jsme se rozhodovali, zda pojedeme někam na sjezdovku nebo spíše protáhnout těla na běžky. Protože však měl ještě s...

zobrazit celý report
Facebook