Jizerka - aktuální report z 26.03.2017 - Běžky.net

Jizerka | aktuální report z 26.03.2017

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Minulou neděli jsme se v Bedřichově rozloučili s letošní vydařenou běžkařskou sezonou a tento víkend už jsme s nějakou další zimní akcí vůbec nepočítali. Ale když předpověď počasí byla tak pěkná a v pátek večer jsme zjistili, že bude Jizerská magistrála upravena v celkem slušném rozsahu, tak jsme naše rozhodnutí přehodnotili. Fischerky v komoře vesele poskočily, když padnul návrh, že bychom se mohli vypravit na Jizerku. Manžel ale kvůli pracovním povinnostem nemohl v sobotu, proto jsme výlet odložili na neděli a v sobotu jsem syna ještě vytáhla na lyžovačku do Špindlu.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Z parkoviště na Mořině jsme vyrazili po Promenádní ke Kiosku a odtamtud kolem rašelinišť zpět přes osadu Jizerka na parkoviště. Celkem asi 10 km.

Sněhové podmínky:

Na datum, jaký je v kalendáři, sněhové podmínky ještě velice slušné, místy určitě 30 cm, někde i víc, o čemž se přesvědčil manžel, když jsme cestou hledali kešku a on se propadl po pás do sněhu. Promenádní byla upravena znovu ještě ze soboty na neděli, takže po ránu byla přimrzlá a super rychlá. Zpáteční trasa byla horší, tu už znovu neprojeli, byla docela rozrytá, ale jak začal sníh na sluníčku měkknout, tak to potom už tolik nevadilo. Na přejezdech mostků už to bylo se sněhem jen tak tak a přímo v osadě jsme museli u Muzea na chvíli běžky zout. Ale jinak celá trasa OK. Sluníčko svítilo na plné pecky, během dne se trochu rozfoukal severovýchodní vítr, ale díky němu nám alespoň nebylo takové teplo.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Na parkovišti Mořina jsou mobilní WC, občerstvení po trase – v provozu Kiosek Promenáda, restaurace Pyramida a i další restaurace v osadě. Naopak zavřena chata Pešákovna.

Zalidněnost:

V sobotu to byl prý masakr, tak jsme vyrazili opravdu brzo a díky časovému posunu vlastně ještě o hodinu dřív. Na parkovišti jsme byli už po osmé hodině, (takže vlastně v sedm), plné bylo tak ze čtvrtiny, ale auta za námi stále přijížděla. Když jsme kolem půl druhé odjížděli, parkoviště praskalo ve švech. Evidentně spousta lidí chtělo využít jedné z posledních příležitostí se pěkně sklouznout.

Občerstvení:

Ke kiosku Promenáda jsme bohužel dorazili moc brzo, teprve vykládali zásoby. Na jídlo bychom museli čekat, tak jsme si alespoň dali čaj a kofolu. Systém stanovení cen je tady takový zvláštní, můžete si říct svoji vlastní . Ještě že jsme si cestou v Držkově koupili v pekárně koláčky, které k čaji přišly vhod. Těšili jsme se, že se najíme tedy v Pešákovně, ale s hrůzou jsme zjistili, že je zavřeno. Poslední záchrana byla tedy moderní samoobslužná restaurace Pyramida, ta naštěstí nezklamala, čočková polévka za 40,- a vynikající houstičky k tomu.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd na Jizerku v zimním období nebývá snadný, dnes však silnička naprosto bez problémů, suchá, jen hodně úzká. Parkování za poplatek 50,-

+ plusy

  • Krásné slunečné počasí
  • Po ránu přimrzlý, rychlý sníh
  • Ještě nádherná iluze zimy
  • Žádná výrazná vytátá místa, dostatek sněhu po celé trase

- mínusy

  • Trochu horší půlka trasy, která nebyla čerstvě projeta
  • Zavřená chata Pešákovna

Diskuze: Jizerka

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Jizerka  | 03.02.2018

autor: Dája71
hodnocení:

Zvažovali jsme, kam vyrazit v sobotu na běžky, a protože se v Bedřichově konaly závody a Hrabětická louka neměla být z důvodu nižší sněhové vrstvy upravena, rozhodli jsme se pro Jizerku. Jako výchozí bod jsme ale tentokrát nezvolili Mořinu, ale vyjeli jsme už z Polubného.

zobrazit celý report

Jizerka  | 06.01.2018

autor: Dája71
hodnocení:

V sobotu jsme se rozhodli vyrazit na Jizerku, protože jsme rozumně zhodnotili naše lyžařské a běžkařské možnosti a jelikož ve čtvrtek na horách dost pršelo, jevila se nám Jizerka zárukou aspoň trochu slušných sněhových podmínek. Bohužel takto uvažovalo asi dost ostatních...

zobrazit celý report

Jizerka  | 01.01.2018

autor: Estrella71
hodnocení:

Oslavu Silvestra jsme pojali velmi střídmě, a tak nám nečinilo problém na Nový rok poměrně brzy vstát a vyrazit „do stopy“. Původně jsme byli rozhodnutí vyrazit jen na „otočku“ do Bedřichova, ale vzhledem k tomu, že bylo dost teplo a na kamerách z „Béďova“ to vypadalo dost nevábně, na parkovišti kal...

zobrazit celý report

Jizerka  | 11.02.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Hezky bezkarsky den, i kdyz bez slunce a nektere trate byly neupravene. Puvodne jsme chteli jet do Jakuszyc, ale nakonec jsme zkusili Jizerku a vyplatilo se. Parking bez problemu kolem 10.00. Promenadni cesta vyborne upravena. Zklamani bylo ale na cervene z Promenady na Jizerku - tam to upraveno ne...

zobrazit celý report

Jizerka  | 21.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Celkove prijemny den na bezkach. Snehu dostatek, stopy upravene, lidi primerene, jen mohlo byt vice slunce tak, jak predpovidal Aladin.

zobrazit celý report

Jizerka  | 10.12.2016

autor: Dája71
hodnocení:

Ze zarputilé sjezdové lyžařky se ze mě stává pomalu a jistě nadšená běžkařka. Původně jsem na sobotu plánovala s manželem vyrazit do Špindlu na ski-opening, ale tušila jsem, že podobný nápad bude mít hromada lidí, a tak jsem usoudila, že místo trávení času ve frontě bude lepší vyrazit na běžky. Ráno...

zobrazit celý report

Jizerka  | 03. - 04.12.2016

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedené víkendové běžkování na začátku sezóny. Dostatečná sněhová pokrývka, ideální teplota pod bodem mrazu a slunce. Kvalitně upravené tratě, rychlý sníh. Jen bylo více lidí.

zobrazit celý report
Facebook