Příchovice - aktuální report z 09.12.2017 - Běžky.net

Příchovice | aktuální report z 09.12.2017

autor: Dája71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Minulý víkend jsme zahájili běžkařskou sezonu v Příchovicích, tuto sobotu jsme sem vyrazili opět. Výprava se konala v podobném duchu jen s tím rozdílem, že tentokrát s námi jel i syn, který byl minule nemocný.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

V pátek navečer na zdejších tratích proběhla úprava. Zvolili jsme naprosto stejný okruh – z parkoviště ke Štěpánce a odsud kolem Turnovské chaty, pak doleva přes Kapradník, pod Tetřeví boudou a od rozcestí pod Červeným kopečkem zpět. Nakonec jsme se ještě zajeli podívat k horním stanicím vleků v Pasekách, abychom se ujistili, že je zde vše na svém místě, v přípravách na zimní sezonu a v očekávání nás, lyžařů.

Sněhové podmínky:

Sněhu od minula zase přibylo. Prašan, kam se podíváš. I kritická místa u Pašeráka byla sjízdná bez problémů. Teplota -4 dopoledne i odpoledne. Zataženo, ze začátku dokonce i trochu mlhavo, odpoledne spíš oblačno, ale bez sluníčka. Škoda. Sníh byl trošku pomalejší, i proto, že úprava proběhla v pátek a přes noc do stop ještě napadl čerstvý.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Stále stejné.

Zalidněnost:

Na parkovišti jsme před půl jedenáctou byli první. Na tratích jsme sem tam někoho potkali. Idyla.

Občerstvení:

Jako zázemí k odpočinku a k posilnění jsme opět zvolili chatu Hvězda, kde měli tolik dobrot, že jsme si skoro nemohli vybrat. Nakonec vyhrál boršč, který milujeme.

Doprava do střediska a parkování:

Tentokrát se jelo o poznání hůře, i v televizi varovali před náledím. V Kořenově už ležela na silnici souvislá sněhová vrstva a Příchovice i Rejdice jsou kapitola sama pro sebe. Parkoviště v Rejdicích stále mimo provoz. Vybaveni lopatou jsme na to ale vyzráli – parkovací místo jsme si vyhrabali vlastními silami před blízkým penzionem.

+ plusy

  • Dostatek sněhu, čerstvý prašan
  • Málo lidí
  • Výborné jídlo

- mínusy

  • Stále neodklizené parkoviště v Rejdicích
  • Počasí bez sluníčka

Diskuze: Příchovice

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Příchovice  | 17.12.2017

autor: Dája71
hodnocení:

Třetí předvánoční výprava do Příchovic. Po sobotní lyžovačce v Rokytnici se mi v neděli na běžky moc nechtělo, ale slíbila jsem to manželovi, který s námi lyžovat nebyl, že s ním druhý den někam vyrazím. Původně jsme zvažovali i Bedřichov, ale ráno jsem vymáčkla budíka a prostě jsme zaspali. A do Be...

zobrazit celý report

Příchovice  | 03.12.2017

autor: Dája71
hodnocení:

Po ošklivém podzimu už nás to lákalo do hor. Ale kam vyrazit? Mačkat se na krátké sjezdovce na Černé hoře? To radši někam na běžky. Bohužel v Bedřichově nebyla natolik vysoká sněhová vrstva, aby mohly vyrazit rolby, zvažovali jsme proto Jizerku nebo sousední polské Jakuszyce. Ale když jsme v pátek v...

zobrazit celý report

Příchovice  | 22.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Na nedeli jsme se rozhodli vyzkouset neco noveho, kde jsme na bezkach jeste nebyli a zvolili Prichovice na zaklade kratke recence z internetu. Priznavam, ze ocekavani bylo vyssi nez realita, ale byl to prijemny den.

zobrazit celý report

Příchovice  | 03. - 04.12.2016

autor: Dája71
hodnocení:

Původně jsme chtěli o víkendu vyrazit na první lyžovačku, ale vzhledem k tomu, že žádný pro nás přijatelný lyžařský areál nebyl otevřený, nakonec jsme se v sobotu rozhodli vyrazit na běžky a pro velký úspěch jsme výpravu v neděli zopakovali, dokonce do stejného místa, jen jsme zvolili jiný okruh.
...

zobrazit celý report
Facebook