Bedřichov - aktuální report z 26.12.2017 - Běžky.net

Bedřichov | aktuální report z 26.12.2017

autor: Estrella71
země: Česko oblast: Jizerské hory
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Na druhý svátek vánoční jsme se rozhodli vyrazit do prověřeného Bedřichova, protože jsme doufali, že by ještě lidé mohli jezdit po návštěvách a nemuselo by tu být tolik plno. Ale tato teorie se bohužel nepotvrdila a byli jsme rádi, že jsme v 8:15 vůbec zaparkovali.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

V noci bylo upraveno téměř vše, co je možné na Jizerské magistrále upravit. Nebyla ale projeta trať z Maliníku, kde je vyhrnutá cesta a tím se bohužel všichni soustředili na centrální parkoviště a výjezd odsud. Jako většina, i my jsme vyjeli ze stadionu, směrem Nová Louka, dále pak přes Olivetskou a přes Hřebínek zpět.

Sněhové podmínky:

Sněhu po vánoční oblevě znatelně ubylo. V noci lehce přimrzlo, sníh byl tudíž rychlý. Někde se objevovaly nepříjemné hrudky a na několika místech prosvítala už hlína. Překvapivě málo sněhu bylo například na Olivetské, kde bych to vzhledem k vyšší nadmořské výšce nepředpokládala. Také tam začal foukat dost nepříjemný vítr. Ale svítilo sluníčko, tak se to dalo vydržet.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

V Bedřichově se nachází jak půjčovny, tak i servis běžeckých lyží.

Zalidněnost:

Zalidněnost vyšší, taková klasická, bedřichovská.

Občerstvení:

Využili jsme osvědčenou restauraci na Nové Louce. Byli jsme zde brzy, tak jsme si mohli vychutnat boršč v klidu a skoro v prázdné chatě. Druhé zastavení na svačinku následovalo v kiosku na Hřebínku. Na to, kolik se na magistrále pohybovalo běžkařů, zde bylo lidí překvapivě málo a skoro žádná fronta, i sednout se dalo.

Doprava do střediska a parkování:

Když jsme přijížděli na centrální parkoviště, vyděsil mě údaj na světelné tabuli: prázdných míst 0. Naštěstí se ukázalo, že pár míst na parkovišti ještě sice je, ale že jim zkolaboval systém a nešla otevřít závora u vjezdu, tak jsme museli asi pět minut počkat, než bylo vše opraveno.

+ plusy

  • Kvalitně upravené tratě
  • Rychlý přimrzlý sníh
  • Dopoledne svítilo sluníčko

- mínusy

  • Více lidí
  • Neupravená cesta z Maliníku
  • Ubylo sněhu
  • Foukal vítr
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

Bedřichov  | 01.03.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

V nevlídný páteční den jsem se nakonec po obědě rozhoupal k alespoň kratší projížďce. Přece jen Jizerky moc projeté nemám, a tak by byla škoda volného dne nevyužít, i když od rána takřka nepřetržitě jemně mrholilo.
Cestu přímo do Bedřichova jsem zavrhnul rovnou - peníze, které bych zde utratil za ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 01.02.2019

autor: Bedřichov
hodnocení:
1.2.2019 v 16hodin malé kolo z Bedřichova perfektne upravené a zatím bz hlášeného větru

Bedřichov  | 29.12.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Na odpolední projížďku jsme se vydali z Josefova dolu na Knajpu a zpět, celkem nějakých 13,5 km. Ačkoliv počasí nebylo nejmilejší, výlet to byl celkem hezký a samozřejmě odměněný občerstvením na vrcholu.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 19.03.2017

autor: Dája71
hodnocení:

S letošní velmi vydařenou zimou jsme se rozhodli dnes stylově rozloučit v Bedřichově, v mecce běžkařského sportu. Předpověď počasí po včerejší pošmourné a větrné sobotě byla příznivá pouze na dopoledne, a tak ani nemělo cenu vyrážet někam dál, v „Béďově“ jsme za 35 minut.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 15.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Po několika letech skutečně pořádně zasněžené hory, což u nás nebývá zvykem, takže pozitivní hodnocení a doufejme, že sníh dlouho vydrží. Celý den poměrně intenzivně snežilo.
Trasa: Bedřichov stadion - Nová louka - Kristiánov - Rozcestí - Na Knejpě - Smědava a zpět.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 31.12.2016 - 01.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedene bezkarske dny. Oba dny slunecne pocasi. Magistrala kvalitne pripravena s dostatkem snehu. Oba dny jsme jeli na otocku z Prahy. V sobotu projezd do Bedrichova v 10.45 a hlavni parkoviste u stadionu bylo uz plne, na Maliniku jsme vychytali jedno z poslednich mist. V nedeli jsme v 10.00 ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 28.12.2016

autor: Estrella71
hodnocení:

Po vánočních svátcích s nevydařeným deštivým a větrným počasím jsme se už těšili, až konečně nastane změna a budeme moci vyrazit do hor. Na středu začala předpověď být nadějnější, a tak jsme se rozhodovali, zda pojedeme někam na sjezdovku nebo spíše protáhnout těla na běžky. Protože však měl ještě s...

zobrazit celý report
Facebook