Jizerka - aktuální report z 01.01.2018 - Běžky.net

Jizerka | aktuální report z 01.01.2018

autor: Estrella71
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Oslavu Silvestra jsme pojali velmi střídmě, a tak nám nečinilo problém na Nový rok poměrně brzy vstát a vyrazit „do stopy“. Původně jsme byli rozhodnutí vyrazit jen na „otočku“ do Bedřichova, ale vzhledem k tomu, že bylo dost teplo a na kamerách z „Béďova“ to vypadalo dost nevábně, na parkovišti kaluže, rozhodli jsme se vyrazit výš – na Jizerku. Bylo to velmi dobré rozhodnutí, i když po příjezdu jsem o tom úplně přesvědčená nebyla – šedivo, nevlídno, nad Bukovcem ležela i mlha. Počasí se nakonec vylepšilo na oblačno, dokonce jsme na Smědavě viděli i kousek modré oblohy.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Vyjeli jsme z parkoviště Mořina v cca 9:15 a zvolili jsme trasu po Jezdecké na Smědavu a po Promenádní zpět – celkově 15 km.

Sněhové podmínky:

Na to, jaké panovaly v posledních dnech vysoké teploty, byly tratě v naprosto skvělé kondici. Úprava proběhla ze soboty na neděli a sníh, přestože byl trošku pomalejší, držel soudržný celý den, nebyl nijak výrazně měkký a v této nadmořské výšce ho je stále dostatek. Nikde jsme nenarazili na žádné problematické místo.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Občerstvovacích možností je na Jizerce dost, tady člověk určitě hlady neumře. Co je však katastrofální, jsou mobilní budky WC ve velmi odpudivém stavu – je lepší riskovat propadnutí do sněhu někde v lese.

Zalidněnost:

Vyjet na Nový rok dopoledne na lyže nebo běžky je určitě zárukou, že zde bude o dost volněji, než v předchozích dnech. Ale když jsme odpoledne kolem druhé odjížděli, už bylo parkoviště úplně plné.

Občerstvení:

Na Jizerce se nachází několik restaurací, hned na parkovišti je stánek, další kiosek je na Promenádní, zde si určujete ceny sami. Legendární hospoda Smědava prošla rekonstrukcí a je zde nyní samooblužný provoz. My jsme si dali hned po příjezdu ve stánku vedle hospody na Jizerce párek v rohlíku za 25,- a pak na Smědavě kuřecí vývar za 46,-. Kofola do 0,5 stála 30 Kč. Ceny hotovek od 120,- do 150,-.

Doprava do střediska a parkování:

Tam jsme jeli po téměř autoprázdné silnici, přes Železný Brod, Tanvald a Kořenov. Vozovka mokrá, jen na silničce na Jizerku ležely ještě zmrazky, bylo to zde ale posypáno kamínky. Zpátky byl provoz o dost horší a na dálnici pár kilometrů od domova jsme se dostali do popojíždějící kolony, která se kvůli bouračce nakonec zastavila úplně a zůstali jsme tu viset určitě dobrých 20 minut. Prostě klasický návrat po prázdninách.

+ plusy

  • i po oblevě na Jizerce stále vládne zima
  • sníh pěkně držel, žádné problematické místo
  • méně lidí na trase, než tu bývá zvykem

- mínusy

  • počasí bez sluníčka
  • katastrofální WC budky na parkovišti

Diskuze: Jizerka

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Jizerka  | 03.02.2018

autor: Dája71
hodnocení:

Zvažovali jsme, kam vyrazit v sobotu na běžky, a protože se v Bedřichově konaly závody a Hrabětická louka neměla být z důvodu nižší sněhové vrstvy upravena, rozhodli jsme se pro Jizerku. Jako výchozí bod jsme ale tentokrát nezvolili Mořinu, ale vyjeli jsme už z Polubného.

zobrazit celý report

Jizerka  | 06.01.2018

autor: Dája71
hodnocení:

V sobotu jsme se rozhodli vyrazit na Jizerku, protože jsme rozumně zhodnotili naše lyžařské a běžkařské možnosti a jelikož ve čtvrtek na horách dost pršelo, jevila se nám Jizerka zárukou aspoň trochu slušných sněhových podmínek. Bohužel takto uvažovalo asi dost ostatních...

zobrazit celý report

Jizerka  | 26.03.2017

autor: Dája71
hodnocení:

Minulou neděli jsme se v Bedřichově rozloučili s letošní vydařenou běžkařskou sezonou a tento víkend už jsme s nějakou další zimní akcí vůbec nepočítali. Ale když předpověď počasí byla tak pěkná a v pátek večer jsme zjistili, že bude Jizerská magistrála upravena v celkem slušném rozsahu, tak jsme na...

zobrazit celý report

Jizerka  | 11.02.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Hezky bezkarsky den, i kdyz bez slunce a nektere trate byly neupravene. Puvodne jsme chteli jet do Jakuszyc, ale nakonec jsme zkusili Jizerku a vyplatilo se. Parking bez problemu kolem 10.00. Promenadni cesta vyborne upravena. Zklamani bylo ale na cervene z Promenady na Jizerku - tam to upraveno ne...

zobrazit celý report

Jizerka  | 21.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Celkove prijemny den na bezkach. Snehu dostatek, stopy upravene, lidi primerene, jen mohlo byt vice slunce tak, jak predpovidal Aladin.

zobrazit celý report

Jizerka  | 10.12.2016

autor: Dája71
hodnocení:

Ze zarputilé sjezdové lyžařky se ze mě stává pomalu a jistě nadšená běžkařka. Původně jsem na sobotu plánovala s manželem vyrazit do Špindlu na ski-opening, ale tušila jsem, že podobný nápad bude mít hromada lidí, a tak jsem usoudila, že místo trávení času ve frontě bude lepší vyrazit na běžky. Ráno...

zobrazit celý report

Jizerka  | 03. - 04.12.2016

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedené víkendové běžkování na začátku sezóny. Dostatečná sněhová pokrývka, ideální teplota pod bodem mrazu a slunce. Kvalitně upravené tratě, rychlý sníh. Jen bylo více lidí.

zobrazit celý report
Facebook