Ötztal - aktuální report z 07.02.2018 - Běžky.net

Ötztal | aktuální report z 07.02.2018

autor: 0ndra
země: Rakousko oblast: Tyrolsko
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

V Ötztalu se nachází dvě hlavní běžecká centra - Längenfeld a Gries a dále Umhausen a Niederthai, kam jsem se vypravil dnes. Předpověď hlásila sněžení a zataženo s mlhou, proto nebyl důvod větrat peněženku lyžováním v Soldenu nebo Obergurglu. Naopak stálo zato vyzkoušet, co nabízí zdejší "vysokohorské" středisko.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Tratí se zde nachází přes 20 kilometrů, všechny jsou otevřené a upravené. Jejich menší délka je asi jediným důvodem, proč dávám pouze 4 hvězdičky. Upravuje se tu denně, běžkuje se totiž různě skrz malý lyžařský areál, jehož rolba práci vykonává. Asi na 20 % tratí je pouze jedna stopa a užší prostor pro bruslení, zbytek je ale o to širší a na volné pláni pod ski areálem, kde se nachází velká část stop, je místo i pro 3 bruslaře vedle sebe. Výhodou je i poloha areálu, která zaručuje, že stopy nejsou rovné a jednotvárné jako v Längenfeldu. Táhlé několikakilometrové stoupání tu rozhodně nenajdete, ale několik menších kopců se zde nachází. Díky propojení se ski areálem navíc můžete sjet třeba mírnější dětské sjezdovky, nebo se naopak místo stoupání nechat zdarma vytáhnout provazovým vlekem.

Sněhové podmínky:

Sněhu je momentálně víc než dost, bláto není nikde.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Parkovišť je tu několik, lyžařský areál i běžkařské stopy je mají společné.

Zalidněnost:

Běžkařů se na plání pod ski areálem nacházelo vcelku hodně, nikdo vám ale překážet nebude. Na odlehlejších tratích je navíc téměř liduprázdno.

Občerstvení:

Poobědvali jsme v hotelu pod hlavní sjezdovkou v Niederthai, který se nachází na pláni, spojující běžkařské tratě a skiareál. Ceny jsou zde klasické jako všude jinde. Jídlo výborné - polévky, hlavní jídlo a hlavně dezerty. Domácí trhanec s domácími brusinkami byl skvělý, stejně tak palačinky s čokoládovou polevou a dvěma kopečky zmrzliny. Ceny dezertů do 6 €.

Doprava do střediska a parkování:

Zdá se, že kamkoliv z Ötztalu jedete, musíte šplhat serpentinami do kopce. Niederthai není výjimkou. Stoupání z Umhausenu ale není moc dlouhé, má něco přes 5 km. Cestou minete i Ötzi dorf, jež je jakousi rakouskou připomínkou zmrzlého Ötziho, který jim byl Italy ukraden. V zimě má však zpravidla zavřeno.
Pozor cestou na náledí, silničáři sice v úseku celý den pracovali, i po několika dnech ale místy tvořil souvislou pokrývku tvrdý led, který se jim těžko odstraňoval.

+ plusy

  • Rozmanitější terén
  • Výhodná poloha
  • Šířka většiny tratí
  • Idylické rodinné středisko
  • Propojení se ski areálem

- mínusy

  • Stop by mohlo být více, areál by zřejmě ale neměl dost peněz na úpravu
  • Příjezdová cesta

Diskuze: Ötztal

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Ötztal  | 05.02.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Prakticky rovné a perfektně upravené tratě mezi obcemi Au, Langenfeld a Huben v údolí Ötztal umožňují klidné poježdění třeba ještě v podvečer po lyžování v nedalekých pompézních skiareálech.

zobrazit celý report
Facebook