Klínovec - aktuální report z 14.02.2018 - Běžky.net

Klínovec | aktuální report z 14.02.2018

autor: 0ndra
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Jeden den z návštěvy Krušných hor jsem věnoval i běžkování, jako počáteční bod jsem zvolil silnici 223 vedoucí z Klínovce na Měděnec, toho času „přestavěnou" na běžkařskou trať. Trasu, kterou jsem jel, přikládám ve fotkách.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Trasa se skládala z cca 70 % z upravených tratí, zbytek byl značen jako běžkařské tratě také, úprava zde ale nebyla žádná, místy ani terén neodpovídal (svým sklonem), že by se na něm dalo běžkovat. Ty, které byly upravené, byly sjízdné bez problémů, úprava proběhla zřejmě ráno. Problémy byly především v severní části tratí, kdy se stoupá skoro až na vrchol Klínovce. Většina běžkařů zde zřejmě lyže sundá.

Sněhové podmínky:

Sněhu je všude v okolí dostatek, takže se můžete pustit i do nějaké té backcountry trasy. Trať byla po většinou lehce namrzlá, takže z kopce výhoda a do kopce naopak. „Šplhání“ na Klínovec, počínající za přejezdem Jáchymovské sjezdovky, probíhalo hlavně v prašanu.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Zázemí se u této trati nenachází, značení tras je velmi dobré. Chybí ovšem údaje o tom, který úsek je upravován a který ne.

Zalidněnost:

Velmi malá, potkali jsme asi 10–15 běžkařů. Pozor při přejezdu sjezdovek v areálu, v jejich okolí se na tratích objevují i lyžaři.

Občerstvení:

Přímo u trati se nenachází žádné, je ale možná odbočka z vrcholu Klínovce do Božího Daru, nebo se nabízí zajet k jedné z chat na svazích ski areálu. Osobně jsem ani jedno nezkoušel, neměl jsem více času.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovat se dá na uzavřené silnici 223 (u začátku stop), stálo zde asi 20 aut. Taktéž podél silnice vedoucí k vrcholu Klínovce

+ plusy

  • Členitá trať
  • Dobré značení
  • Pěkné výhledy

- mínusy

  • Přejezd sjezdovek
  • Místy bez úpravy (stoupání na Klínovec)

Diskuze: Klínovec

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Klínovec  | 09.02.2018

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes většinu času slunečno, jen občas trochu přišla mlhovina, teplota -2 stupně. Na trase Klínovec - Halže jsou již v průběhu trasy nestejné podmínky. Zatímco na začátku je sněhu ještě dostatek (tak do 50 cm), tak směrem k Halžím se výška snižuje a tím i kvality stopy na klasiku. Občas stopa úplně mizí nebo je ledovatá. Každopádně první půlka bez problémů, druhá slabší, ale dá se. Ideální spíš na bruslení, tam je třeba dávat pozor na občasné kamínky. Parkování na cestě od Klínovce, stálo tam tak cca 10 aut. Na cestě od Halží jsem viděl taky nějaké auta parkovat. Nevím, kolik jich tam ale bylo.

Klínovec  | 21.01.2018

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes projeta trasa Klínovec - Horní Halže. Stopy pro klasiku jsou výborné, u bruslení je třeba počítat s 5-10 cm čerstvého prachového sněhu. Celkově tam leží cca 50 cm sněhu. Tím, že je sníh nový, tak je celkem pomalý. Lidí na trase na to že byl víkend velmi malé množství. Parkování u vleků u lyžařského střediska na Klínovci, až později jsem zjistil, že se dá zaparkovat ještě kus podél cesty, která měla být dle mapy již běžkařská. Cesta od Chomutova ze začátku mokrá, po opuštění 1. třídy začalo být čím dál víc sněhu. Od v.n. Přísečnice na cestě zmrazky, tak to chtělo jet opatrně.
Facebook