Praha - aktuální report z 09.03.2018 - Běžky.net

Praha | aktuální report z 09.03.2018

autor: 0ndra
země: Česko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Možná naposledy v letošní sezoně jsem se zastavil na Vypichu, kde se i skoro v půlce března stále lyžuje a sněhu je tu víc, než byste čekali. Přes víkend bude pokrývka ještě rozhodně dostatečná, pak už je to ve hvězdách.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Stále je k dispozici okruh o délce asi 300 metrů, stopy bohužel díky vysoké plusové teplotě nedrží, ale několik lidí v nich stále krouží, takže je alespoň na pohled udržují. Na bruslení je ale vše v pořádku a místa víc než dostatek.

Sněhové podmínky:

Na trati se výška sněhu příliš nezměnila, 40 centimetrů s podivem drží. Sníh samozřejmě s přibývající hodinou těžkne a je mokrý, nejlépe si zalyžujete ráno. Kolem poledne byla ale kvalita ještě obstojná

Komfort – zázemí pro běžkaře:

V provozu je stále půjčovna, občerstvení ve velkém stanu, toalety a můžete i posedět na lavičkách u okruhu. Převlékárnu možná ani v teplém počasí nevyužijete.

Zalidněnost:

Na okruhu bylo po celou dobu asi 10 lidí, bruslili jsme dva. Nikdo se Vám pod nohy plést nebude.

Občerstvení:

Opět jsem nevyzkoušel, ale stále je v provozu.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování tentokrát lepší, na chodníku vyhrazeném k parkování u okruhu bylo několik volných míst (přijel jsem okolo poledne). V zábradlí, kterým je areál ohraničen, už někdo objevil "díru" a proto je možné se sem dostat od tramvaje kratší cestou, bez nutnosti obcházet půlku areálu.

+ plusy

  • Lyžování v Praze skoro v polovině března
  • Přes kameru můžete živě kontrolovat stav trati a zalidnění
  • Dostatek sněhu
  • Bohaté zázemí, navíc vše v provozu

- mínusy

  • Stopy na klasiku vlivem plusových teplot nedrží
  • Sníh je mokrý a těžší

Diskuze: Praha

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

Praha  | 16. - 18.02.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

Další dva pěkné dny strávené ve Skiparku Praha, a to konkrétně sobota a pondělí. Jarní počasí se sice hlásí se značným předstihem o slovo, ale sněhu tu naštěstí vytvořili v lednu dostatek, takže po celém 350 m dlouhém okruhu leží přes 30 cm.
Nelze hodnotit jinak než čtyřmi hvězdami, jelikož držet ...

zobrazit celý report

Praha  | 04. - 06.02.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

Po roce opět na Vypichu, hned dvakrát za sebou, v pondělí 4. a středu 6. února. Letos jsem se sem kvůli nachlazení dostal s ostudou až cca 14 dní po zahájení provozu Skiparku. :-) Jak se ale ukázalo, počkal jsem si snad na nejlepší termín celé sezony a celé lyžování hodnotím jako nejlepší, co jsem k...

zobrazit celý report

Praha  | 17.03.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Zima se stále neodebírá do věčných lovišť, jak se očekávalo, a tak Skipark na Vypichu namísto cyklistů vítá běžkaře. I třetí týden v březnu se v Praze lyžuje a trávu neuvidíte ani nikde okolo. Naopak, ti odvážnější vytáhli běžky i na jiná místa v Praze a okolí, kde spoléhají jen na přírodní sníh.

zobrazit celý report

Praha  | 01.03.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

První letošní a vlastně historicky vůbec první návštěva ČEZ Skiparku Praha na Vypichu. V minulém roce jsem si běžkování ve Skiparku Chuchle oblíbil, jak díky blízké vzdálenosti z domova, tak díky klidné poloze, bezproblémovému parkování či snaze provozovatelů, kteří drželi trať upravenou i dlouhou d...

zobrazit celý report
Facebook