Deštné v Orlických horách - aktuální report z 30.03.2018 - Běžky.net

Deštné v Orlických horách | aktuální report z 30.03.2018

autor: 0ndra
země: Česko oblast: Orlické hory
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Po lyžování v nedalekém Zielenci jsem přímo z lyží přezul na běžky a protože jsem parkoval v sedle u Šerlichu, bez přesouvání rovnou vyrazil na Velkou Deštnou.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Trasa Šerlich - Velká Deštná byla protažena stejným způsobem jako vždy. Na každém kraji stopa na klasiku a uprostřed dostatek místa pro bruslení. Na rozcestí u chaty horské služby pod Velkou Deštnou byly upraveny všechny trasy, není tedy problém udělat i větší okruh.

Sněhové podmínky:

Sněhu je na hřebenech dost, navzdory teplému počasí. Ještě minimálně týden to tu na běžky bude. Stopa byla čerstvě upravena, ale na kvalitě se to příliš neprojevilo. Díky vyšší teplotě místy nedržela.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Zázemí není na Šerlichu prakticky žádné, stačit musí parkoviště a kiosek u začátku stopy.

Zalidněnost:

Kolem páté odpoledne jsem cestou na vrchol i dolů potkal dohromady asi 20 běžkařů. Přes den byla zalidněnost tedy zřejmě vyšší.

Občerstvení:

Občerstvit se zde můžete v již zmiňovaném kiosku nebo na populární Masarykově chatě, ležící asi 300 metrů nad sedlem. Kolem oběda tu bývá dost plno.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice byla protažená a prakticky suchá - bez problémů. V zimě tu ale sníh leží skoro vždy, proto raději řetězy s sebou. Na druhou stranu je cesta důkladně protahována, ať už kvůli autobusům, nebo běžkařům, kterých sem jezdí dost. Nemusíte mít tedy zbytečně velké obavy.
S parkováním je to horší, dvě parkoviště nedostačovala náporu běžkařů ani v tento jarní den, v sezoně to musí být ještě horší.
Kolem jedenácté dopoledne jsem již místo nenašel, musel jsem zaparkovat na zasněžené cestě vedoucí ke skiareálu v Zielenci.

+ plusy

  • Dostatek sněhu
  • Slušné převýšení
  • Stopa na klasiku i skate

- mínusy

  • Parkování
  • Měkčí sníh
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

Deštné v Orlických horách  | 10.02.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

V neděli, kdy se na sjezdovkách mačká nejvíce lidí, jsem vyrazil na běžky, a to na dobře známou Masarykovu chatu a vrchol Šerlichu, který je v Orlických horách skoro takovým Bedřichovem v Jizerkách. Cesta to byla pěkná, zpestřená neupravenou trasou ze Sedloňova k Černému kříži. Na hřebenu jsem poté ...

zobrazit celý report

Deštné v Orlických horách  | 28.03.2016

autor: Honza-Vsetin
hodnocení:

Říčky v Orlických horách, Deštné v O.h. i Orlické Záhoří jsou podorlické obce ležící několik set metrů pod hlavním hřeben Orlických hor, které se táhne od Haničky až k Vrchmezí a měří cca 25 km. V obcích jsou dostatečné ubytovací kapacity a lze zde zahájit běžkařskou vyjížďku. Nicméně sníh dole není...

zobrazit celý report
Facebook