Bedřichov - aktuální report z 29.12.2018 - Běžky.net

Bedřichov | aktuální report z 29.12.2018

autor: 0ndra
země: Česko oblast: Jizerské hory
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Na odpolední projížďku jsme se vydali z Josefova dolu na Knajpu a zpět, celkem nějakých 13,5 km. Ačkoliv počasí nebylo nejmilejší, výlet to byl celkem hezký a samozřejmě odměněný občerstvením na vrcholu.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Absolvovali jsme trasu od Lesní brány přes Mariánskohorské Boudy až na Knajpu a zpět. Tratě upravené po celé délce, vzhledem k vrtochům počasí v různé kvalitě. Stopa však po většinou držela a po celé délce bylo uprostřed dostatečné místo na bruslení. I přes padající sníh ve vyšších partiích se nebylo nutné nikde bořit. Problém byl občas jen na okrajích stop, kde se nacházelo hodně hlubokého sněhu, takže člověk zapíchl hůl i několik desítek centimetrů hluboko. To ale naštěstí jen zřídkakdy.
Trať je samozřejmě kopcovitá, jak už je v Jizerkách zvykem. Na zpáteční cestě se nachází ale jen několik málo mírných kopců, jinak se jedná spíše o sjezd.

Sněhové podmínky:

U parkoviště u Lesní brány byl sníh hodně mokrý, padal i trochu déšť. O cca 100 metrů výše už ale byl sníh všude spíše prachový a spíše čerstvý, takže bez problémů. Stopa díky prachovému sněhu občas méně držela, ale upravuje se tu často, takže nic hrozného. Ve vrcholových partiích, například pod Knajpou, padal i sníh. K večeru pak už skoro všude. Celé odpoledne se hřebeny bohužel halily do mlhy, viditelnost byla ale dostatečná, vždy alespoň 50 až 100 metrů. Dojeli jsme cca v 16:45, akorát ve chvíli, kdy viditelnost bez osvětlení přestávala být dostatečná.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Zázemí na parkovišti žádné, po trati občerstvení pouze na Knajpě. Toalety se zde nikde nenacházejí.

Zalidněnost:

Spíše nižší, to se ale na této trati a při současném počasí a denní době dalo očekávat. I po 16. hodině jsme ale minimálně každých 5 minut jednoho běžkaře potkali. Největší zalidněnost samozřejmě na Knajpě a na okolních tratích.

Občerstvení:

Na Jizerskou magistrálu moc často nejezdím, cca jednou za 2 roky. Ale zdá se mi, že na Knajpě byl sortiment nabízeného občerstvení opět rozšířen. Měli jsme klobásy s dvěma druhy hořčice a kečupem, pórkem a chlebem, krajíce chleba se sádlem, domácí štrůdl a vše bylo naprosto v pořádku. Široká je i nabídka sušenek. K pití domácí horká černobezová limonáda s rumem, také dobrá. Ceny na české poměry lehce vyšší, v kontrastu s polohou a složitostí obsluhy této boudy a také v porovnání s podobnými zahraničními podniky, jsou ceny ale velmi nízké. Klobása za 70,- a podobně.
Otevřeno je údajně do 16 h, ale ještě v 15:50 bylo v boudě i před ní plno. Škoda, že se v těchto místech nenachází více možností občerstvení, nebo není alespoň kapacita boudy větší. Rozhodně by to přišlo vhod.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problému, silnice bez sněhu až k parkovišti. Pouze prakticky celou cestu z Prahy i zpět déšť.
Parkoviště pod Lesní bránou jsou tři (každé pro cca 10 aut), nachází se u cesty vedoucí k začátku stopy. Všechna jsou zdarma, což je veliká výhoda oproti parkování v Bedřichově. Není tak důvod utrácet 150 Kč za parkování tam, když prakticky ve "vedlejší vsi" je to zdarma.
Parkoviště v kopci pokryté vrstvou sněhu, zaparkovat byl trochu problém, ale s delším rozjezdem a citlivou rukou na volantu se to dalo.

+ plusy

  • V současné době z Prahy nejbližší upravené trasy
  • Upravené tratě na klasiku i skate
  • Dostatek sněhu ve vyšších partiích
  • Výborné občerstvení na Knajpě
  • Parkoviště zdarma

- mínusy

  • Málo možností k občerstvení
  • Špatné počasí
  • Mokrý sníh ve spodních partiích
  • Parkoviště pokryté větší vrstvou sněhu
  • Chybějící zázemí
reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

Bedřichov  | 01.03.2019

autor: 0ndra
hodnocení:

V nevlídný páteční den jsem se nakonec po obědě rozhoupal k alespoň kratší projížďce. Přece jen Jizerky moc projeté nemám, a tak by byla škoda volného dne nevyužít, i když od rána takřka nepřetržitě jemně mrholilo.
Cestu přímo do Bedřichova jsem zavrhnul rovnou - peníze, které bych zde utratil za ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 01.02.2019

autor: Bedřichov
hodnocení:
1.2.2019 v 16hodin malé kolo z Bedřichova perfektne upravené a zatím bz hlášeného větru

Bedřichov  | 26.12.2017

autor: Estrella71
hodnocení:

Na druhý svátek vánoční jsme se rozhodli vyrazit do prověřeného Bedřichova, protože jsme doufali, že by ještě lidé mohli jezdit po návštěvách a nemuselo by tu být tolik plno. Ale tato teorie se bohužel nepotvrdila a byli jsme rádi, že jsme v 8:15 vůbec zaparkovali.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 19.03.2017

autor: Dája71
hodnocení:

S letošní velmi vydařenou zimou jsme se rozhodli dnes stylově rozloučit v Bedřichově, v mecce běžkařského sportu. Předpověď počasí po včerejší pošmourné a větrné sobotě byla příznivá pouze na dopoledne, a tak ani nemělo cenu vyrážet někam dál, v „Béďově“ jsme za 35 minut.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 15.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Po několika letech skutečně pořádně zasněžené hory, což u nás nebývá zvykem, takže pozitivní hodnocení a doufejme, že sníh dlouho vydrží. Celý den poměrně intenzivně snežilo.
Trasa: Bedřichov stadion - Nová louka - Kristiánov - Rozcestí - Na Knejpě - Smědava a zpět.

zobrazit celý report

Bedřichov  | 31.12.2016 - 01.01.2017

autor: Martin2
hodnocení:

Velmi povedene bezkarske dny. Oba dny slunecne pocasi. Magistrala kvalitne pripravena s dostatkem snehu. Oba dny jsme jeli na otocku z Prahy. V sobotu projezd do Bedrichova v 10.45 a hlavni parkoviste u stadionu bylo uz plne, na Maliniku jsme vychytali jedno z poslednich mist. V nedeli jsme v 10.00 ...

zobrazit celý report

Bedřichov  | 28.12.2016

autor: Estrella71
hodnocení:

Po vánočních svátcích s nevydařeným deštivým a větrným počasím jsme se už těšili, až konečně nastane změna a budeme moci vyrazit do hor. Na středu začala předpověď být nadějnější, a tak jsme se rozhodovali, zda pojedeme někam na sjezdovku nebo spíše protáhnout těla na běžky. Protože však měl ještě s...

zobrazit celý report
Facebook