Senohraby - aktuální report z 04.01.2019 - Běžky.net

Senohraby aktuální report z 04.01.2019

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Praha

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

  • autor: 0ndra
  • hodnocení:
  • návštěva od: 04.01.2019 do: 04.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Snad celou republiku pokryla sněhová pokrývka a já v pátek odpoledne pokukoval, kde bych se co nejblíže Prahy sklouznul na běžkách. Stmívá se ještě celkem brzy, proto jsem si vybral Senohraby, které jsou autem vzdáleny asi 25 minut jízdy. Na běžkách jsem tu nikdy nebyl, ale na webu lyžařského oddílu Ski Senohraby již od včerejšího webu visela fotka běžkaře na zasněžené louce. Sněhová pokrývka z několika fotek vypadala slušně, dokonce se zdálo, že je upravena i stopa. Celý výlet byl ale spíše zklamáním, ještě že jsem vzal staré běžky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Běžecké tratě se tu dle map rozkládají na Vávrově palouku, který leží jen pár desítek metrů od silnice č. 3 vedoucí do Českých Budějovic. Dostupnost je tedy výborná.
Samotné tratě se rozkládají vesměs na polích, některé vedou i lesem a naleznete tu i slušná stoupání. Pokud je dostatek sněhu, je upraveno několik okruhů v délce pár kilometrů. Nic není osvětleno a nenarazil jsem ani na žádná značení, pouze občas značky cyklostezek.
Další trať pak byl projeta běžkaři v ulici Senohrabská, která je momentálně pro auta uzavřena. Ta se nachází o pár desítek metrů výš než palouk a sněhová pokrývka se tu zdála být lepší. Trať ale zas není příliš dlouhá.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly relativně dobré jen na zmíněné Senohrabské, jinak vedla "stopa" po bahnité cestě v chatové oblasti, kde místy i bahno vykouklo. Občas vylezl i nějaký kamínek nebo menší větev. Na starší běžky "kameňáčky" asi dobré, jinak ne. Stopa vedla i o několik metrů vedle po poli, prošláplo ji již několik běžkařů přede mnou. Moc šancí jsem jí nedával, všude koukaly zelené lístky rostlin. Na rozdíl od stopy na cestě ale jela překvapivě dobře a nikde jsem neškrtal. V projetých stopách se občas dalo jet i svižnějším tempem.
Nikde ale strojově upraveno nebylo a sněhu je na to evidentně málo. Příště sem vyjedu, jen když bude dostatek sněhu a strojová úprava.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na zázemí jsem nenarazil žádné, ale zas lepší než nějaká placená parkoviště a podobně. :-)

Zalidněnost:

Skoro nulová, potkal jsem dva běžkaře a čtyři další zahlédl na Senohrabské ulici. Lidé tu zřejmě byli již během dne a několik skalních asi prošláplo stopu už včera večer.

Občerstvení a aprés-ski:

U tratí jsem žádné neviděl a asi tu ani nebude. Málokdo sem ale pojede strávit celý půlden nebo den. V Senohrabech jsou obchody i restaurace.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je hlavním kladem tohoto areálu, z Prahy je velmi snadná - po D1 a na silnici č. 3 hned druhou odbočkou na Senohraby. Odtud už je to k trati méně než 500 metrů. Parkovat se dá u stopy na začátku Senohrabské a u palouku v přilehlých ulicích.

+ plusy

  • Vzdálenost
  • Pokud je dostatek sněhu, vedou tratě rozmanitým terénem a nabízí několik okruhů
  • Nízká zalidněnost

- mínusy

  • Nedostatek sněhu
  • Chybějící značení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report