Praha - aktuální report z 04. - 06.02.2019 - Běžky.net

Praha aktuální report z 04. - 06.02.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Praha

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 04.02.2019 do: 06.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po roce opět na Vypichu, hned dvakrát za sebou, v pondělí 4. a středu 6. února. Letos jsem se sem kvůli nachlazení dostal s ostudou až cca 14 dní po zahájení provozu Skiparku. :-) Jak se ale ukázalo, počkal jsem si snad na nejlepší termín celé sezony a celé lyžování hodnotím jako nejlepší, co jsem kdy v Praze a bližším okolí zažil. V pondělí navíc doplněné sluncem a teplotou 4 stupně nad nulou. Nutno podotknout, že oba dny jsem absolvoval na takřka nových skateových lyžích a nepřibyla na nich žádná rýha. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upraven byl již přes týden okruh 350 metrů ve Skiparku Praha, který je zároveň reálným maximem, jehož jsou provozovatelé uvnitř areálu schopni dosáhnout. Bohatá sněhová nadílka, která Prahu během předchozích pár dní zasáhla, ale umožnila okruh protáhnout na celou přilehlou louku a taktéž zalyžovat si uvnitř obory Hvězda. To celé pro mě bylo překvapením, neboť při mém příjezdu v pondělí okolo 11. hod. akorát rolba protahovala okruh na louce a já byl tak jedním z vůbec prvních lyžařů, kteří ho mohli jet. Upraveny jsou stopy po obou stranách a dostatek místa uprostřed pro skate. Celý okruh měří zhruba 1,6 km a v úterý provozovatelé zvládli upravit ještě jeden menší v jeho středu, který měří cca 500 metrů. Dohromady s klasickým okruhem uvnitř Skiparku tedy vše měří okolo 2,3 km.
To ale nebylo všechno, poprvé jsem se na běžkách vydal i do obory Hvězda, která byla průjezdná na běžkách prakticky celá. Lepší úprava zde byla asi pro skate, uchozené a umydlené široké cesty tvořily parádní rychlý povrch, po kterém se jezdilo skoro samo. Skoro všude byl ale i dostatek vyšlapaných stop na klasiku, běžkařů tu na všední dopoledne opravdu dost.
Celou trasu, kterou jsem projel (jsou to zhruba všechny sjízdné cesty v areálu) přikládám ve fotkách. Bez toho, aby člověk projel některým místem 2x, je tu schopen najet asi 9 km, což je na Prahu slušné... :-)

Sněhové podmínky:

Sněhu je na okruhu ve Skiparku odhadem k půl metru, provozovatelé uvádí 40 cm, ale i poslední noci umožňují umělé zasněžování a tak pokrývka narůstá. V oboře a na louce odhadem 20 cm, což je dostatek pro bezstarostnou jízdu na nových lyžích. Ve středu místy vždy několik popadaných malých větviček ze stromů, sněhu ale neubylo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zázemí u Skiparku se oproti minulé zimě lehce změnilo. Chybí zde toalety, které asi ale v budkách nikdo ze strachu nevyužíval. :-) Veškeré zázemí se nachází ve třech buňkách, půjčovna a její vybavení zůstalo neměnné. Ve třetí buňce se nachází několik automatů s možností občerstvení.

Zalidněnost:

Na všední dopoledne bych v obou dnech očekával nižší. V pondělí (při sluníčku) byla trochu větší, ale nikdy se lyžaři ve stopách nepletli. Pokud jste v oborách vyjeli mimo 3 hlavní široké cesty, byli jste skoro sami.

Občerstvení a aprés-ski:

Velký stan s občerstvením, který na Vypichu stál v minulé sezoně, zmizel. To je pochopitelné, občerstvení nemohlo být rentabilní. Provozovatelé to dle mého chytře vyřešili umístěním automatů, většina návštěvníků si zde totiž občerstvení nekoupí, jelikož přijedou max. na 2 hodiny.

Doprava do střediska a parkování:

S parkováním je to stejné jako před rokem. Provozovatel sice zřídil malé parkoviště cca pro 5 aut přímo u okruhu, ale to je dle všeho vyhrazeno pouze pro auta údržby, zásobování apod. Parkuje se tak v ulici před Skiparkem po obou stranách (na jedné legálně, na druhé nikoliv), ale pokuty se dle mých zkušeností není nutné obávat. Placené parkoviště nacházející se nad Skiparkem, zůstává tradičně takřka prázdné.

+ plusy

 • Nejlepší sněhové podmínky v Praze za poslední roky
 • Obrovská snaha provozovatele, která je vidět
 • Nejdelší okruh, který se zde kdy podařil upravit
 • Možnost lyžování v celé oboře Hvězda
 • Okruh za hranicemi areálu přístupný prakticky nonstop

- mínusy

 • Chybějící parkovací místa
 • Přírodní sníh zřejmě brzy roztaje :-(

Diskuze: Praha

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 18.02.2019  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Další dva pěkné dny strávené ve Skiparku Praha, a to konkrétně sobota a pondělí. Jarní počasí se sice hlásí se značným předstihem o slovo, ale sněhu tu naštěstí vytvořili v lednu dostatek, takže po celém 350 m dlouhém okruhu leží přes 30 cm.
Nelze hodnotit jinak než čtyřmi hvězdami, jelikož držet ...

17.03.2018  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Zima se stále neodebírá do věčných lovišť, jak se očekávalo, a tak Skipark na Vypichu namísto cyklistů vítá běžkaře. I třetí týden v březnu se v Praze lyžuje a trávu neuvidíte ani nikde okolo. Naopak, ti odvážnější vytáhli běžky i na jiná místa v Praze a okolí, kde spoléhají jen na přírodní sníh.

09.03.2018  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Možná naposledy v letošní sezoně jsem se zastavil na Vypichu, kde se i skoro v půlce března stále lyžuje a sněhu je tu víc, než byste čekali. Přes víkend bude pokrývka ještě rozhodně dostatečná, pak už je to ve hvězdách.

01.03.2018  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

První letošní a vlastně historicky vůbec první návštěva ČEZ Skiparku Praha na Vypichu. V minulém roce jsem si běžkování ve Skiparku Chuchle oblíbil, jak díky blízké vzdálenosti z domova, tak díky klidné poloze, bezproblémovému parkování či snaze provozovatelů, kteří drželi trať upravenou i dlouhou d...