Praha - aktuální report z 16. - 18.02.2019 - Běžky.net

Praha aktuální report z 16. - 18.02.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Praha

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.02.2019 do: 18.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Další dva pěkné dny strávené ve Skiparku Praha, a to konkrétně sobota a pondělí. Jarní počasí se sice hlásí se značným předstihem o slovo, ale sněhu tu naštěstí vytvořili v lednu dostatek, takže po celém 350 m dlouhém okruhu leží přes 30 cm.
Nelze hodnotit jinak než čtyřmi hvězdami, jelikož držet takový okruh v hlavním městě v provozu i přes teploty přesahující 7 dní v kuse 10 stupňů nad nulou, je umění.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Okruh nemusel být stále od začátku provozu zkrácen, takže měří dle provozovatele 350 metrů. Mé vlastní měření ukazuje hodnotu přibližně okolo 310 metrů, ale to je způsobeno jízdou pruhem pro skate, který není na vnějším okraji. Krajní stopa tak bude mít zhruba udávanou hodnotu.
Výhodou je, že sníh je stále ve stejné výši po celém "území" Skiparku, a tak je možné křižovat okruh libovolně.
Provozovatel má také v zásobě menší kopec technického sněhu, který zatím slouží jako terénní překážka (je cca metr vysoký), ale v případě nedostatku sněhu bude rozhrnut. Díky němu si na trati můžete užít i malé převýšení. :-)
Pozor jen na jednu věc - okruh je osvětlen pouze dvěma reflektory, které osvítí maximálně polovinu trati. První den jsem dorazil bez čelovky a část trasy pak po tmě byla tak trochu poslepu, v pondělí již s čelovkou bez problémů.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou stále nadmíru dobré, přestože všude okolo se zelená již jen tráva. Naštěstí v nejbližších dnech teploty dle předpovědi klesnou v noci pod -3 stupně, takže se snad podaří pár centimetrů nového sněhu vyrobit.
Úprava trati mi jinak přišla velmi dobrá, v sobotu jsem dorazil asi v 17 hodin, v pondělí pak ještě o hodinu později. Přesto to neznamenalo brodění se v rozbředlém sněhu. Naopak večerní teploty večer rychle klesají dolů (přijížděl jsem při teplotě 9 stupňů a po hodině a půl odjížděl při teplotě 2,5 stupně) a pocitově se zdálo, že mimo vyjeté stopy již sníh lehce přimrzá.
Tak či tak se jednalo o sníh tvořený hlavně malými ledovými krystalky, který byl na skate i s univerzálním skluzným voskem velmi rychlý, což potěší. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zázemí se nemění, provozovatel se ale stará, a tak na příchodové cestě (která je pokrytá bahnem) rozmístil koberce. Až k trati tak dojdete se suchou botou. ;-)

Zalidněnost:

Zalidněnost byla v sobotu od 17:15 do 18:45 nízká, na okruhu do 15 lidí. Několik dětí i seniorů, někteří sníh přijeli i se zajímavou výbavou - jedno dítě s lyžařskou přilbou a další lyžař zas s helmou cyklistickou... :-D
V pondělí to pak byl vysněný stav, na trati jsme byli po 18. hodině dlouho jen 3-4. Po 19. hodině se zalidněnost začala zvyšovat a na okruhu se nacházelo asi 10 lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Zde se nic nemění, buňka s automaty byla vždy otevřena.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava byla bez problémů, pouze v pondělí pomalejší díky všednodennímu provozu. Zaparkovat se v obou případech povedlo díky nízké zalidněnosti na oficiálním parkovišti, které poslouží asi pro 8 až 10 aut.
V sobotu byla většina míst volná, v pondělí jsem obsadil to poslední.

+ plusy

 • Jediná možnost lyžování v Praze
 • Okruh v provozu v plné délce přes nepřízeň počasí
 • Nízká zalidněnost
 • Dobrá kvalita sněhu vzhledem k podmínkám

- mínusy

 • Slabé osvětlení okruhu

Diskuze: Praha

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

04. - 06.02.2019  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Po roce opět na Vypichu, hned dvakrát za sebou, v pondělí 4. a středu 6. února. Letos jsem se sem kvůli nachlazení dostal s ostudou až cca 14 dní po zahájení provozu Skiparku. :-) Jak se ale ukázalo, počkal jsem si snad na nejlepší termín celé sezony a celé lyžování hodnotím jako nejlepší, co jsem k...

17.03.2018  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Zima se stále neodebírá do věčných lovišť, jak se očekávalo, a tak Skipark na Vypichu namísto cyklistů vítá běžkaře. I třetí týden v březnu se v Praze lyžuje a trávu neuvidíte ani nikde okolo. Naopak, ti odvážnější vytáhli běžky i na jiná místa v Praze a okolí, kde spoléhají jen na přírodní sníh.

09.03.2018  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Možná naposledy v letošní sezoně jsem se zastavil na Vypichu, kde se i skoro v půlce března stále lyžuje a sněhu je tu víc, než byste čekali. Přes víkend bude pokrývka ještě rozhodně dostatečná, pak už je to ve hvězdách.

01.03.2018  | Praha

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

První letošní a vlastně historicky vůbec první návštěva ČEZ Skiparku Praha na Vypichu. V minulém roce jsem si běžkování ve Skiparku Chuchle oblíbil, jak díky blízké vzdálenosti z domova, tak díky klidné poloze, bezproblémovému parkování či snaze provozovatelů, kteří drželi trať upravenou i dlouhou d...