Obsteig - aktuální report z 10.02.2020 - Běžky.net

Obsteig | aktuální report z 10.02.2020

autor: 0ndra
země: Rakousko oblast:
délka navštěvy:1 den hodnocení:
reagovat na report

Úvod – celkový dojem z návštěvy střediska

Běžecké tratě situované kolem vesnice Obsteig (a několika dalších) nabízí překvapivě dobré svezení v těsné blízkosti horské silnice spojující města Telfs a Nassereith. Ačkoliv téměř celý den pršelo, podle radaru jsme vyrazili přesně ve chvíli, když přestalo, a užili jsme si pěkné podvečerní lyžování. Místo rozmoklých stop nás čekaly až skoro vymrzlé kvalitně připravené dráhy, ve kterých jsme byli prakticky sami.

Nejsilnější dojmy z návštěvy

Běžecké tratě:

Lyžovali jsme na tratích mezí vesničkami Holzleiten, Weisland a Arzkasten, které čítají opravdu jen pár stavení. Na výchozích místech stop jsou přehledné mapy a každá trasa je po celé své délce přehledně značena, a to včetně zbývající vzdálenosti do cíle a obtížnosti trasy (modrá, červemná, černá). S ohledem na své síly si tak každý může vybrat dle svého uvážení, nebo nakombinovat rovnou okruhů několik, jako já.

Na každé trase byly velmi kvalitně upraveny minimálně dvě stopy (buď vedle sebe nebo po obou stranách) a pruh pro skate dostačující pro dva bruslaře jedoucí vedle sebe.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly velkým (a příjemným) překvapením. Po celodenním dešti slezl v Nassereithu téměř všechen sníh, co zde byl. O nějakých 300 metrů výš v Obsteigu ale byla sněhová pokrývka dostatečná, navíc rolbou perfektně utažená, takže přečkala i déšť. Na tratích leželo odhadem 15 až 25 centimetrů zmrzlého, jen místy lehce mokrého sněhu. Mezi vesničkami Weisland a Arzkasten byl upraven asi kilometr dlouhý okruh, který šlo díky zmrzlému sněhu jezdit prakticky celý soupaží, a tak jsem nejvíce času strávil zde.

Komfort – zázemí pro běžkaře:

Zázemí jsem kromě parkoviště a mapy žádné neviděl, ale tohle není zřejmě místo pro celodenní lyžovačku, takže to není na obtíž.

Zalidněnost:

Zalidněnost dosahovala až neuvěřitelných mezí. Kromě dvou dalších běžkařů jsme potkali ještě dva běžce v kraťasech bez lyží, víc nic. :-)

Občerstvení:

Občerstvení jsem zde nenalezl žádné, ale ani jsem po něm nepátral. :-D Pro dvouhodinové lyžování postačí svačina z ledvinky.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava byla absolutně bezproblémová, z Nassereithu sem vede horská silnice, která svou šířkou připomíná spíše hlavní české tahy, navíc prakticky celé stoupání rozšířená do dvou pruhů pro pohodlné předjíždění. Parkuje se hned za hotelem Holzleiten, aut se vejde asi 20, parkovné, stejně jako běžecké tratě, je zdarma.

+ plusy

  • Perfektně upravené tratě
  • Velmi přehledné značení okruhů
  • Parkování i tratě zdarma
  • Nulová zalidněnost
  • Bezproblémový příjezd

- mínusy

  • Celodenní déšť

Diskuze: Obsteig

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Facebook