Klíny - aktuální report z 04.02.2023 - Běžky.net

Klíny aktuální report z 04.02.2023

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

  • autor: plamice
  • hodnocení:
  • návštěva od: 04.02.2023 do: 04.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Konečně se na Klínech upravili běžecké stopy, tak jsme v sobotu vyrazili na okruh k Mníšku, který jsme ještě nejeli. Zpět jsme se vraceli okruhem na Mračném vrchu se zastávkou na polévku ve Staré škole.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Klíny nabízí rozmanité terény na běžky, jak rovinky, tak kopečky nahoru a dolu. Tratě jsou spíš kratší a okružní, ale dá se najet i na tratě za hranice do Německa, ty jsme zatím nezkoušeli. Pěkná trasa vede na Klínskou bránu a zpět, trochu náročnější směrem na Mníšek - dolů z kopce a zpět zas do kopce, nebo krátké okruhy na Mračném vrchu všech obtížností. Tratě jsou spíš užší upravované na klasiku, ale dá se i zabruslit.

Sněhové podmínky:

V sobotu bylo pod mrakem, chvílemi chumelenice, chvilku i to sluníčko vykouklo. Sněhu by to chtělo ještě povícero, je to zatím slabé, ale i za to málo jsme zde rádi. Stopy byli místy dobré, místy špatné, nebo vůbec, po chumelenici se to dost lepilo. Nyní více mrzne, tak budou stopy spíš namrzlé.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí celkem malinko, vždy jen někde na rozcestí se zastavilo pár skupinek, jinak jsme byli ve stopě skoro samy.

Občerstvení a aprés-ski:

Na polévku jsme sjeli do Staré školy, až do Emeranu se nám nechtělo. Výborná zelňačka a česnečka a co jsem tak pokukovala po hotovkách u sousedů, nevypadalo to špatně:-)

Doprava do střediska a parkování:

Silnice sjízdná, sype se jen štěrkem, pokud víc mrzne, klouže to. Na běžky využíváme parkoviště na Mračném vrchu. Dá se parkovat i na horním parkovišti v obci u Staré školy, ale odtud je to pak vše do kopečka. Parkoviště tento víkend byli ještě neplacené, od příštího víkendu již začnou vybírat.

+ plusy

  • konečně sníh na běžky
  • rozmanitost terénu
  • nejblíže od domova

- mínusy

  • menší parkoviště na Mračném vrchu
  • více sněhu by to chtělo
zpět na přehled všech reportů reagovat na report