Klínovec - aktuální reporty - Běžky.net

Klínovec | aktuální reporty

země: Česko
počet reportů: 3 hodnocení:

Klínovec  | 14.02.2018

autor: 0ndra
hodnocení:

Jeden den z návštěvy Krušných hor jsem věnoval i běžkování, jako počáteční bod jsem zvolil silnici 223 vedoucí z Klínovce na Měděnec, toho času „přestavěnou" na běžkařskou trať. Trasu, kterou jsem jel, přikládám ve fotkách.

zobrazit celý report

Klínovec  | 09.02.2018

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes většinu času slunečno, jen občas trochu přišla mlhovina, teplota -2 stupně. Na trase Klínovec - Halže jsou již v průběhu trasy nestejné podmínky. Zatímco na začátku je sněhu ještě dostatek (tak do 50 cm), tak směrem k Halžím se výška snižuje a tím i kvality stopy na klasiku. Občas stopa úplně mizí nebo je ledovatá. Každopádně první půlka bez problémů, druhá slabší, ale dá se. Ideální spíš na bruslení, tam je třeba dávat pozor na občasné kamínky. Parkování na cestě od Klínovce, stálo tam tak cca 10 aut. Na cestě od Halží jsem viděl taky nějaké auta parkovat. Nevím, kolik jich tam ale bylo.

Klínovec  | 21.01.2018

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes projeta trasa Klínovec - Horní Halže. Stopy pro klasiku jsou výborné, u bruslení je třeba počítat s 5-10 cm čerstvého prachového sněhu. Celkově tam leží cca 50 cm sněhu. Tím, že je sníh nový, tak je celkem pomalý. Lidí na trase na to že byl víkend velmi malé množství. Parkování u vleků u lyžařského střediska na Klínovci, až později jsem zjistil, že se dá zaparkovat ještě kus podél cesty, která měla být dle mapy již běžkařská. Cesta od Chomutova ze začátku mokrá, po opuštění 1. třídy začalo být čím dál víc sněhu. Od v.n. Přísečnice na cestě zmrazky, tak to chtělo jet opatrně.
Facebook