Paprsek - lyžování - BEZKY.net
Foto

Paprsek se nachází na jižním úbočí Rychlebských hor, kde nejvyšší horou je Smrk. Současně se zde střetávájí Hrubé Jeseníky a Masív Králického Sněžníku. Nachází se zde horská chata Paprsek, která tu stojí už od roku 1923. Právě provozovatelé horské chaty udržují přes 60 km běžeckých tras.

Paprsek - upravené běžecké stopy

68 celkem běžeckých tratí (km)

Nadmořská výška

780-1080 m n.m.300 m
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Paprsek - lyžování

Rychlebské hory jsou tak trochu nevýrazné, nemají žádné hřebeny s bezlesím, protože jsou nižší než sousední Jeseníky i Králický Sněžník, ale v posledním dvacetiletí se staly hodně navštěvovanými, protože mají skoro vždy sníh, a hlavně i za té nejnižší možné sněhové pokrývky se mohou pyšnit desítkami kilometrů upravených stop o různé náročnosti.

Na jižním úpatí Rychlebských hor se nachází horská chata Paprsek, která tu stojí už od roku 1923. Provozovatelé chaty, kde se můžete zahřát a občerstvit, udržují téměř 70 km kvalitních běžeckých tras, jež navazují na tratě vedoucí ze Starého Města pod Sněžníkem, Branné a Lipové Lázně. Díky vyšší nadmořské výšce jsou zde většinou skvělé sněhové podmínky, kdy se dá lyžovat většinou už v prosinci a sezóna zde končí v březnu, často kvůli ledovému podkladu a jehličí ve stopě.

Tratě navazují na trasy ze Starého Města pod Sněžníkem, Branné a Lipové Lázně. Současně okruhy vedou po polské straně, takže se tu nabízí krásné výhledy na Polsko a její vrchol Czarnou Goru.

Tratě v Polsku jsou taktéž dobře upravovány, takže se můžete vypravit na výlet do polských luhů a hájů.

Pořádá se zde několik běžkařských závodů např. JeLyMan.

Odkazy