norsko - tématické články - Běžky.net

Závěrečný 93 km dlouhý Janteloppet a celkové výsledky Ski Classics 2023/24

V sobotu se nejlepší světoví laufaři postavili na start posledního závodu seriálu Ski Classics - Janteloppetu, a řádně si "užili" poslední závodní kilometry letošní sezóny na měkkém jarním sněhu.

Předposlední víkend Ski Classics se odjel v uchvacující zimní scenérii

U nás jsme prožili téměř letní víkend, ale na severu se závodilo ve stále zimních podmínkách za celodenního mrazu a ve stopách vyrytých v metrové sněhové pokrývce. Předposlední závodní víkend seriálu dálkových běhů Ski Classics pokračoval v Norsku, kde na velmi těžkých tratích jak v sobotu, tak v neděli stáli na stupních vítězů a vítězek domácí záv...

Rezignace norského trenéra před domácím MS v Trondheimu

Mužská část norského týmu se hřeje na výsluní, ale v případě jejich týmových kolegyň není situace tak růžová, jak bývala za dob Bjoergenové, Johaugové a dalších silných norských závodnic. Reprezentační trenér žen Stig Rune Kveen byl ve své pozici teprve dva roky a závodnice s ním byly spokojené, ale tlak na výsledky v běhu na lyžích je v Norsku obr...

Johaugová po dvouroční pauze opět drtí své soupeřky

Therese Johaugová se o víkendu zúčastnila závodu na 30 km volně v rámci norského šampionátu a rozdílem třídy deklasovala všechny své soupeřky, kdy druhé Američance Laukliové nadělila necelé tři minuty a dále v poli poražených zůstalo i celé současné norské družstvo žen.

Birkebeinerrennet pro Smedåsovou a Nygaarda

Prestižní norský závod Birkebeinerrennet, který závodníci musí absolvovat s povinným 3,5kg batůžkem, byl z důvodu špatné předpovědi přesunut ze soboty na neděli, což byl od organizátorů výborný tah, protože nedělní slunečné počasí a dokonale vyříznuté prašanové stopy udělaly oblasti legendárního Sjusjoenu a lyžařského Lillehammeru skvělou reklamu.

Kam na běžky do zahraničí

Každý čtvrtek vám přinášíme sněhové reporty z českých hor, ale ani ve snu by nás před sezónou nenapadlo, že bude zima tak mizerná, že budeme muset naservírovat aktuální informace ze zahraničí. Většina z nás už spíš směřuje k jarní náladě a nechce o běžkách ani slyšet, ale někteří si sněhu dostatečně neužili a rádi by to ještě napravili, ne u nás (k...

Čeští závodníci se v Norsku neztratili

Tereza Beranová a Michal Novák se zúčastnili prestižního víkendového seriálu závodů na kolečkových lyžích Toppidrettsveka. Tereza vybojovala v nabité konkurenci 13. místo ve sprintu klasickou technikou a ve stíhacím závodě 15. místo. Michalovi se po 21. místě ve sprintu více dařilo v distančním skiatlonovém závodě na 20 km, kde obsadil 13. místo a ...

Český Švéd Max Novak vyhrál Blink Classics

Druhý den Blink Festivalu byl věnován dlouhé trati o délce 50 km, tedy ideální letní závod pro specialisty Ski Classics. Na stratu se sešlo hodně silných Norů, pár Švédů, Francouzů a Italů.

Kateřina Janatová a její norské soustředění

Katka se jako jediná česká závodnice zúčastnila nejprestižnějších závodů pořádaných v rámci norského Blink festivalu a zajela skvělé výsledky. Podělila se s námi nejen o zážitky ze závodů, ale také přiblížila, jak se trénuje v Norsku a jaké výzvy si dává.

BLINK festival a skvělé výsledky pro Janatovou

Minulý prodloužený víkend se v Norsku konaly nejprestižnější závody na kolečkových lyžích na světě - BLINK festival, kde se postavili na start v různých závodech nejlepší běžci na lyžích, laufaři a biatlonisté. Ve velké konkurenci si výborně vedla jediná naše závodnice Kateřina Janatová.

Sport a trénink v době epidemie koronaviru

Konec loňské sezóny a začátek nové byl ve znamení koronavirové epidemie. Všichni jsme se museli poprat s určitými omezeními a stejně tak jsme doufali, že zanedlouho se vše vrátí do zajetých kolejí. Jak se ukázalo, návrat k normálu bude spíše v horizontu roků než měsíců.

O legendárním Sjusjoenu „Šůšnu“

Lyžování v Norsku v oblasti Sjusjoen ve mně vyvolá ihned asociaci lyžařského ráje a pohody. Jen zde jsem na vlastní oči viděl, že projíždějí stopy jak ráno tak i odpoledne. Ráno pro důchodce a matky s dětmi na mateřské a odpoledne pro pracující lid. Pouze zde jsem zažil nástup na lyže přímo od domu. Nekonečné množství chat a chatek podél kterýc...

Janatová s Hynčicovou si v Drážďanech dojely pro nejlepší společný výsledek. V team sprintu byly sedmé

0

Úspěšný sprinterský prodloužený víkend v Drážďanech zakončili čeští běžci na lyžích dalším kvalitním výsledkem. Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou vybojovaly v závěrečném team sprintu sedmou příčku a společně si dojely pro nejlepší výsledek v této disciplíně Světového poháru.

Kam vyrazit na podzim na běžky

Nemůžete se dočkat, kdy znovu vytáhnete běžky? V následujícím článku jsme pro vás připravili několik tipů, kde si zalyžujete už na podzim, případně pokud se vám nechce nebo nemůžete odcestovat, můžete se aspoň pokochat pohledem a naladit na blížící se zimní radovánky.

Nejnovější diskuze