ski classics - tématické články - Běžky.net

Dva české týmy působící ve Ski Classics se spojují

Dva silné české týmy (eD system Silvini Team a Vltava Fund Ski Team) působící už několik let ve Ski Classics se společně domluvily a spojují se, aby byly ještě silnější.

Společně jste rychlejší – i do kopce

Tradiční moudrost říká, že při jízdě či běhu do prudkých kopců na aerodynamice pohybu v zákrytu nezáleží. Možná však ano.

Závěrečný 93 km dlouhý Janteloppet a celkové výsledky Ski Classics 2023/24

V sobotu se nejlepší světoví laufaři postavili na start posledního závodu seriálu Ski Classics - Janteloppetu, a řádně si "užili" poslední závodní kilometry letošní sezóny na měkkém jarním sněhu.

Předposlední víkend Ski Classics se odjel v uchvacující zimní scenérii

U nás jsme prožili téměř letní víkend, ale na severu se závodilo ve stále zimních podmínkách za celodenního mrazu a ve stopách vyrytých v metrové sněhové pokrývce. Předposlední závodní víkend seriálu dálkových běhů Ski Classics pokračoval v Norsku, kde na velmi těžkých tratích jak v sobotu, tak v neděli stáli na stupních vítězů a vítězek domácí záv...

Birkebeinerrennet pro Smedåsovou a Nygaarda

Prestižní norský závod Birkebeinerrennet, který závodníci musí absolvovat s povinným 3,5kg batůžkem, byl z důvodu špatné předpovědi přesunut ze soboty na neděli, což byl od organizátorů výborný tah, protože nedělní slunečné počasí a dokonale vyříznuté prašanové stopy udělaly oblasti legendárního Sjusjoenu a lyžařského Lillehammeru skvělou reklamu.

Tord Asle Gjerdalen zajel Vasák (a zbytek laufařské sezóny dojezdí) v barvách Slavia pojišťovny

**Díky českému sponzorovi může sezónu dojezdit legenda Tord Asle Gjerdalen, vítěz Vasáku (2021), Marcialongy (2015, 2016, 2017), La Sgambedy (2017), Toblach - Cortina (2016, 2017, 2018), Kaiser Maximilian Laufu (2018), Diagonelly (2018), Reistadløpetu (2018), atd. Tord není týmovým kolegou další legendy Stanislava Řezáče, protože ten jezdí za (s vý...

Plánujete závody? Mrkněte do kalendáře

Abyste měli vše přehledně na jednom místě, vytvořili jsme pro vás jako každý rok seznam závodů českých dálkových běhů SkiTour a Stopy pro život a vybraných závodů seriálu Euroloppet a Worldloppet.

Pokud pořádáte nějaký svůj závod či sportovní akci, ať už v běhu na lyžích, běhu, na kolečkových lyžích či na kole, můžete si po registraci na webu s...

Nejnovější diskuze