Skatové běžky - Běžky.net
Domů Diskuze Lyže (běžky) Skatové běžky

Skatové běžky

30.01.2011 22:36:50

Příspěvků: 0

krauzii muž

Rád bych se vrátil k běžkování. Teď jsem víkend jezdil na půjčených Atomic Race Skate. Rád bych si pořídil všechno vlastní. Uvažuji o lyžích Salomon Equipe 7 Skate a botách Salomon Active Combi Pilot . Jezdil bych několikrát do roka, cca. 22km na den. Je to dobrá volba? Nebo by mi někdo doporučil nějakou alternativu okolo 8000Kč za všechno. Díky!!!

30.12.2011 15:35:38

Ahoj,

asi pozdě, ale přece. Tyto lyže jsou pro začátečníka určitě dostačující. Jen mě zaráží skate lyže a combi boty, pokud plánuješ jezdit časem i klasiku, proč ne, jinak bych investoval radši do speciálních bot na bruslení. Ten rozdíl sice není úplně zásadní, ale cenově se zas tak neliší.

17.01.2012 06:24:43

Příspěvků: 0

JirkaK

Dobrý den, Po x letech běžkování, si chci pořídit lyže na bruslení, dosud jsem měl jen klasiku, od kombi lyží jsem po krátké úvaze ustoupil, přece jen už i u nás v Jeseníkách je dost upravených tratí na bruslení, ale k dotazu. Má cen koupit nějaké jeté lyže, z top řady, nebo je lepší novou lyži z nějaké střední třídy. Moje volba padla na fischer sc skatecut Pro boty jsem víceméně rozhodnutý koupit komby, Alpina Bauerky. Moje současné Alpiny mě již dávají sbohem a nechce si mi pořizovat dvoje. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Jirka

17.01.2012 21:49:15

Ahoj Jirko,

dnes se rozdíl mezi top a sportovními modely stále více ztrácí. Pokud ale chápu dobře, že běháš často, spíše bych si pořídil jeté topy. Sportovní modely bych doporučil příležitostným lyžařům. Pokud jsou starší lyže dobře udržované, vydrží několik desítek let (několik takových sám vlastním a vesele používám).

Boty – pokud nebudeš závodit a přitom jezdíš oba styly, kombi boty lze doporučit. Ale opět to je závislé na čase využití. Při běhání 3× a více týdně bych o speciálech začal uvažovat. Jeté top boty se dají koupit i pod 2000, což taková darda vzhledem k jejich výdrži není.

Petr

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.