Prosim o zhodnoceni skluznice - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Prosim o zhodnoceni skluznice

09.12.2018 23:06:06 #1 

petroslukas

Zdravím, chci se posunout co se týče běžek a mam možnost koupě starších Rossignol X-ium classic (dosud jsem jezdil na Salomonech Equipe 6 classic). Nabízené běžky jsou však na skluznici poškrábané, mohli byste zhodnotit zda je to výrazný problém u běžek této třídy, nebo se to lehce odstraní vytvořením nové struktury v servise.

Budu rád za radu zda do toho jít, hodnocení mají běžky super. Chtěl bych na nich jezdit v kombi botách Rossignol X-6 – je to dobrá úvaha (aspoň do doby než bych pořídil čistě boty na klasiku). Ty X-6 se mi doma válí bez využití. Vázaní bude kompatibilní.

Rád bych také nějaké běžky na skate – jaké běžky byste doporučili, poměr cena/výkon, určitě bych kupoval bazarové… opět bych měl boty X-6. Se skate chci začít, zatím jsem to jen zkoušel na vypůjčených běžkách.

díky

Lukáš

Fotky

13.12.2018 14:18:07 #2 

Petr Havelka - SNOW muž

>> #1, petroslukas, 09. 12. 2018 23:06:06

Dá se předpokládat, že lyže mají nikdy nebroušenou skluznici (nebylo ubráno předchozím servisem a broušením struktur), proto odhaduju, že v pohodě by se dalo v dobrém servisu zbrousit a dodat novou strukturu. Ale osobně bych do takových lyží nešel, protože lze vidět, že předchozí majitel se k nim choval jako prase, nikdy je pravděpodobně nevoskoval na skluz, a takové lyže nebude dle zkušeností zde na BEZKY.net popisovaných tak rychlá jako lyže, o kterou se někdo aspoň trochu staral.

U skate běžek si spíš vyberte, dle toho kolik do nich chcete dát peněz a jaké vlastně budou k dispozici (délka, vázání). Taky jsem si letos pořizoval bazarové běžky na skate a vzal jsem první (a asi jediné :-), které jsem v bazaru našel ve své délce a s kompatibilním vázáním ke svým botám (SNS pilot), více jsem to neřešil. Pokud mne to chytne, časem budu řešit případně nové a už si s tím dám víc práce. Pozítří se na nich jdu poprvé sklouznout, tak se těším :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.09.2019

Ramsau am Dachstein - místo pro každého?

Je možné najít jedno místo, které uspokojí sportovn...
06.09.2019

Běh s holemi – trénink, díky kterému se zlepšíte

Chcete si dát pořádně do těla? Chcete se výkonnostn...
06.09.2019

Co potřebujete vědět, než vyrazíte na Bali?

Indonésie je lákavá destinace, která už podle názvu...
01.09.2019

Jak spalovat tuky a zároveň nabírat svaly

Chcete zhubnout, ale zár...
26.08.2019

Kam na běžky v létě?

Zamilovali jste se do běhu na lyžích a do běžeckých...

Diskuze o běžkách

Odkládání běžek před budovami

| 16.07.2019 10:46:42 od sankar

žehlička

| 08.07.2019 13:07:44 od ecipuka

oprava/vymena sklznice

| 23.04.2019 23:21:38 od Tomáš Kocanda

Hole na bruslení a soupaž

| 25.03.2019 14:20:26 od Kiru
Facebook