Odkládání běžek před budovami - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Odkládání běžek před budovami

10.03.2019 18:30:34 #1 

martin.jakoubek

Zdravím, chci se zeptat: máte někdo negativní zkušenost s necháváním běžek nehlídaných před místy á la hospoda, horská bouda, toytoyka apod.? Dokud jsem jezdil na průměrném materiálu, nikdy jsem to neřešil, ale přecházím na závodní modely a představa, že bych měl nechat nehlídané drahé lyže na místě, kde do nich může kdokoli ve vteřině vklouznout a odjet mi s nimi mi není vůbec příjemná. Takže krátce a jednoduše: kradou se nehlídané lyže? Máte někdo blbou zkušenost? Díky!

23.04.2019 23:00:07 #2 

Tomáš Kocanda muž

Také zdravím, děkuji Martinovi za to, že vyjádřil i mé obavy, a to jsem pouhopouhý hobík s hobby vybavením. Nechci být paranoidní (ale asi jsem…), ale nemám tolik peněz na to, abych si mohl nechat ukrást lyže, které si zase až tak často kupovat nemohu. A nemám ani tolik času, abych od místa ukradení mohl dorazit na místo, odkud mi něco jede domů, pěšky (tedy pozdě) namísto „běžky“.

Takže kde to jde, beru si lyže dovnitř, samozřejmě se zapnutým dávkovačem empatie. Když vidím, že je ten podnik narvaný lyžníky a mé běžky by fakt překážely, ani to nezkouším. To samé v podnicích, kde to přímo zakazují cedulí. Ale v ostatních případech přiběhnu k obsluze (běžky jsou zatím venku, abych jakoby nevydíral) a řeknu něco jako „Dobrý den, promiňte ten superblbý dotaz, ale mohl bych si sem vzít běžky? Fakt kamkoli, nejsou rozmazlené, určitě nechci překážet. A nic z nich nekape. Ale fakt budu klidnější, o tyhle prostě nesmím přijít, to jsou srdcovky…“.

Nějakým zázrakem to funguje, málokdy mne někdo odmítne, už jsem parkoval i na celkem nečekaných nóbl místech. Když to nevyjde, nehádám se a neprudím, se staženou zadnicí je nechám venku, takže jídlo do sebe neházím raději za pět minut a běžím. Zjistil jsem, že to tedy má i pozitivum – díky tomu se alespoň nerozsedím, nevychladnu a jsem ready zase běžet dál. Každopádně, musím zaklepat na dřevo: dosud mi běžky nikdo neukradl. Nevím, zda to přičítat štěstí či tomu, že jsme veskrze národ poctivý, či spíše tomu, jak strašné mám vybavení. Další důvod mít i nadále alespoň jedny přiměřeně nelákající lyže…

Mějte se a držím palce, ať zlodějům odolají i ty vaše lákající…

P.S.: Nechci dělat reklamu, ale ty kadibudky se nejmenují HračkaHračka (ToyToy), jsou určené na jiné formy mnohem prozaičtější zábavy, pročež se (celkem bezfantazijně) jmenují TOI TOI. Snad mi to promine admin i ty lyže, protože i tam si je beru s sebou.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

17.05.2019

Trénování silové připravenosti I.

Běh na lyžích je cyklický, silově vytrvalostní spor...
10.05.2019

Z běžek až na vrchol osmitisícovek

Není elitním lyžařem, ale je profesionál a sníh je ...
04.05.2019

Kartáče, štětiny a kartáčování

Servisní kartáče jsou ve...
28.04.2019

Péče o běžky: uskladnění přes léto

Se závěrem sezóny je potřeba ošetřit a uskladnit bě...
18.04.2019

Vzpomínky na začátky biatlonu u nás

Ano, byl jsem u začátku ...
09.04.2019

Jak přežít nejdelší závod na běžkách na 220 km

Nordenskiöldsloppet je š...

Diskuze o běžkách

oprava/vymena sklznice

| 23.04.2019 23:21:38 od Tomáš Kocanda

Odkládání běžek před budovami

| 23.04.2019 23:00:07 od Tomáš Kocanda

Hole na bruslení a soupaž