Atomic Mover Skintec - zkušenosti se skinem po 30 km - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Atomic Mover Skintec - zkušenosti se skinem po 30 km

05.02.2021 10:56:34 #1 

Jirin_ muž

Ahoj přátelé, nedávno jsem tu řešil jaké skinové lyže a vybral jsem nakonec Atomic Mover Skintec.

Zkusím jen krátce popsat moje zkušenosti z Vysočiny. Jsou to moje první běžky, chtěl jsem nějaké turistické. Do kopce opravdu drží dobře, skoro jak skialpy :-) Kamarád, co jel se mnou špatně namazal a v kopcích se opravdu trápil – já úplně v pohodě. Problém je, že stejně dobře drží při skluzu a double polingu (nevím, jak se to říká česky – odražení obouruč?). Teda jedou, ale dost brzdí a myslím, že se nadřu o dost víc jak ostatní. Trochu lepší to bylo jen na ledu ve stopě.

Lyže jsem vybral 184 cm, parametry říkají rozsah 55–70 kg. S batohem a oblečením mám něco přes 65–66 kg.

Dnes jsem zkoušel v pokoji na zemi udělat s pomocí ženy papírový test a pokud jsem ho dělal správně, tak vlastně při rovnoměrném zatížení lyží (pokud nemáme křivou podlahu) je skin v celé délce přilepený k zemi a papír jde prostrčit až jen za ním – na fotce jsem rozsah vyznačil nalepením černých pásků z izolačky.

Jaké mám teď možnosti, jak skluz vylepšit? Zkusím ještě koupit kratší a údajně rychlejší skin (předek skinu v délce asi 4 cm se dolepí „skluznicí“ a zbytek se dolepí „rychlejším“ skinem.

Atomic píše: „Our Atomic Skintec Speed Skin 390 Set has a shorter skin size for better glide and less friction, including the Skintec Base Adapter made out of base material.“

Druhá možnost je běžky prodat :-D No jsem už poučený, že takové věci se přes eshop nemají kupovat.

Fotky

05.02.2021 12:09:35 #2 

martin108

Říká se tomu soupaž :-)

Jinak si myslím, že varianta kratší skin ten problém nevyřeší. Jde o to, jak velkou silou je skin přitlačený k podložce i s poloviční váhou. Že se podložky dotýká, to by tolik nevadilo – skin prostě vystupuje nad rovinu skluznice. Pokud ale papír neprotáhneš jen malou silou (myšleno ve směru skluzu), tak je lyže prostě měkká a jediná varianta je lyže vyměnit za tvrdší (nebo prodat a koupit tvrdší).

Druhá věc je, že turistické lyže nejsou zrovna správný tip pro někoho, kdo se chce sklouznout. Většina turistů pochoduje a z kopce jezdí pomalu – tyto lyže jim dávají to, co potřebují.

05.02.2021 12:38:34 #3 

Jirin_ muž

>> #2, martin108, 05. 02. 2021 12:09:35

Martine, díky. Kratší skin asi nepomůže, ale on není jen kratší, ale je i z jiného „klouzavějšího“ materiálu (má prý prostě prý lepší skluzné vlastnosti pro skluz a soupaž) – to by trochu pomoct mohlo, ne? Nebude to až tolik brzdit. To je ještě poslední věc, kterou (asi) zkusím.

A máš pravdu, chtěl jsem turistické běžky a na turistiku jsou opravdu dobré. Až se vyblbnu, tak si třeba koupím sportovní běžky – tentokrát už osobně v obchodě s testem na flextesteru 8-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

19.09.2021

Tréninková poradna

Dostali jsme pár otázek od závodníka (34 let). Spor...
04.09.2021

Jak rychleji regenerovat - manuální lymfodrenáž

Lymfa je bezbarvá tekutina protékající spletitým sy...
21.08.2021

Kateřina Janatová a její norské soustředění

Katka se jako jediná česká závodnice zúčastnila nej...
14.08.2021

Běžkyně na lyžích Grohová zdolala osmitisícovku

Devět let uběhlo od chvíle, kdy poslední Češka doká...
24.07.2021

Jak trénovat - zaměřte se na kvalitu tréninku

Nemáte příliš času na trénink, ale nechcete svoji k...

Diskuze o běžkách

Vasaloppet 2022

| 30.08.2021 20:48:40 od Veha

Salomon prolink a backcountry boty

| 25.03.2021 13:46:24 od Petr Havelka - SNOW

Výběr lyže dle Midflex hodnoty

| 04.03.2021 10:06:30 od martin108

klasika - stoupací pásy

| 26.02.2021 10:25:36 od tomas.nahlik
Facebook