Atomic Mover Skintec - zkušenosti se skinem po 30 km - Běžky.net
Domů Diskuze Lyže (běžky) Atomic Mover Skintec - zkušenosti se skinem po 30 km

Atomic Mover Skintec - zkušenosti se skinem po 30 km

05.02.2021 10:56:34 #1 

Příspěvků: 0

Jirin_ muž

Ahoj přátelé, nedávno jsem tu řešil jaké skinové lyže a vybral jsem nakonec Atomic Mover Skintec.

Zkusím jen krátce popsat moje zkušenosti z Vysočiny. Jsou to moje první běžky, chtěl jsem nějaké turistické. Do kopce opravdu drží dobře, skoro jak skialpy :-) Kamarád, co jel se mnou špatně namazal a v kopcích se opravdu trápil – já úplně v pohodě. Problém je, že stejně dobře drží při skluzu a double polingu (nevím, jak se to říká česky – odražení obouruč?). Teda jedou, ale dost brzdí a myslím, že se nadřu o dost víc jak ostatní. Trochu lepší to bylo jen na ledu ve stopě.

Lyže jsem vybral 184 cm, parametry říkají rozsah 55–70 kg. S batohem a oblečením mám něco přes 65–66 kg.

Dnes jsem zkoušel v pokoji na zemi udělat s pomocí ženy papírový test a pokud jsem ho dělal správně, tak vlastně při rovnoměrném zatížení lyží (pokud nemáme křivou podlahu) je skin v celé délce přilepený k zemi a papír jde prostrčit až jen za ním – na fotce jsem rozsah vyznačil nalepením černých pásků z izolačky.

Jaké mám teď možnosti, jak skluz vylepšit? Zkusím ještě koupit kratší a údajně rychlejší skin (předek skinu v délce asi 4 cm se dolepí „skluznicí“ a zbytek se dolepí „rychlejším“ skinem.

Atomic píše: „Our Atomic Skintec Speed Skin 390 Set has a shorter skin size for better glide and less friction, including the Skintec Base Adapter made out of base material.“

Druhá možnost je běžky prodat :-D No jsem už poučený, že takové věci se přes eshop nemají kupovat.

Fotky

05.02.2021 12:09:35 #2 

Příspěvků: 0

martin108

Říká se tomu soupaž :-)

Jinak si myslím, že varianta kratší skin ten problém nevyřeší. Jde o to, jak velkou silou je skin přitlačený k podložce i s poloviční váhou. Že se podložky dotýká, to by tolik nevadilo – skin prostě vystupuje nad rovinu skluznice. Pokud ale papír neprotáhneš jen malou silou (myšleno ve směru skluzu), tak je lyže prostě měkká a jediná varianta je lyže vyměnit za tvrdší (nebo prodat a koupit tvrdší).

Druhá věc je, že turistické lyže nejsou zrovna správný tip pro někoho, kdo se chce sklouznout. Většina turistů pochoduje a z kopce jezdí pomalu – tyto lyže jim dávají to, co potřebují.

05.02.2021 12:38:34 #3 

Příspěvků: 0

Jirin_ muž

>> #2, martin108, 05. 02. 2021 12:09:35

Martine, díky. Kratší skin asi nepomůže, ale on není jen kratší, ale je i z jiného „klouzavějšího“ materiálu (má prý prostě prý lepší skluzné vlastnosti pro skluz a soupaž) – to by trochu pomoct mohlo, ne? Nebude to až tolik brzdit. To je ještě poslední věc, kterou (asi) zkusím.

A máš pravdu, chtěl jsem turistické běžky a na turistiku jsou opravdu dobré. Až se vyblbnu, tak si třeba koupím sportovní běžky – tentokrát už osobně v obchodě s testem na flextesteru 8-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.