Odlepená NIS podložka - jaké lepidlo? - Běžky.net
Domů Diskuze Servis lyží Odlepená NIS podložka - jaké lepidlo?

Odlepená NIS podložka - jaké lepidlo?

14.12.2021 09:26:23 #1 

jakub bedrichov

Ahoj, potřeboval bych poradit. Trochu se mi u běžek ochlípla NIS podložka. Musím ji strhnout a opětovně nalepit. Čím se to lepí prosím? Slyšel jsem, že stačí obyčejné dvousložkový epoxid. Je to tak? Bude to držet?

Kupovat vrtací NIS podložku bych nechtěl. Vyhovuje mi ta lepená.

15.12.2021 16:43:40 #2 

martin108

Doporučuju se zeptat expertů (u Nyče, u Máry), ale mám obavu, že takhle doma lepená deska nebude držet. Osobní zkušenost (naštěstí) nemám. Odhaduju že ve fabrice se to lepí za nějaké vyšší teploty a tlaku.

Kamarádovi deska praskla, jediný řešení bylo desku šetrně zbrousit, navrtat a připevnit „klasické“ vázání na šrouby.

Každopádně pokud chceš experimentovat, asi bych desku nestrhával celou (pokud většina drží) a zalepil jen ten odlepený kus. Dej vědět, jak jsi uspěl.

17.12.2021 16:59:46 #3 

jakub bedrichov

>> #2, martin108, 15. 12. 2021 16:43:40

U Máry na staďáku jsem se ptal a nějakej jejich servisák mi řekl, že to dělá právě tím dvousložkovym epoxidem. V pohodě chlapík.

U Nyče jsem se zeptal taky, ale tam jsou jako vždycky mistři světa a neporaděj. Jedině jim to tam šoupnout na servis.

Rád si servis dělám sám, tak se to člověk chce i naučit. Už se mi to stalo na 2 Speedmaxech. Jednou mi uznali reklamaci (dali nové běžky) a teď už je mám po reklamaci.

16.12.2022 15:29:15 #4 

zdenek.fink.stanek muž

>> #1, jakub bedrichov, 14. 12. 2021 09:26:23

Tak jak to dopadlo Jakube? Já mám ten problém dnes a rád bych to vyřešil. :) Konečně napadl na Moravě sníh. :-D

22.12.2022 02:34:22 #5 

peetrs

Osobně bych použil lepidlo plast/plast ( dochází zde k lehkému narušení povrchu a lépe přilne ) ale epoxid to asi udrží bez problémů také.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.