Jedna bota strašně tlačí, nemůžu přijít na příčinu. - Běžky.net
Domů Diskuze Boty a vázání Jedna bota strašně tlačí, nemůžu přijít na příčinu.

Jedna bota strašně tlačí, nemůžu přijít na příčinu.

06.03.2022 08:52:05 #1 

Příspěvků: 1

mtb82 muž

Dobrý den, mám boty Salomon a dvouhrazdičkové vázání SNS Pilot. Levá bota v místě druhé hrazdičky strašně tlačí zespoda, jako když šlapu na kámen. Po pár kilometrech se už na tom nedá jet. Nemůžu přijít na příčinu. Pohmatem v botě žádná vyboulenina není. Myslel jsem, že do boty tlačí hák, ale podle všeho je tam ještě mezera. Trochu jsem ho pro jistotu zbrousil, ale efekt žádný. O milimetr jsem také seřízl špalky na podrážce, ale též beze změny. Jsem už z toho zoufalý. Nevíte čím by to mohlo být? Díky.

Fotky

07.03.2022 20:18:21 #2 

Ahoj, většinu problémů s botama mi vyřešilo přidání vložky do boty, pokud se ti tam noha ještě vejde :-) Teoreticky by ti to také mohlo pomoci…

08.03.2022 11:01:50 #3 

Příspěvků: 1

mtb82 muž

Vložky do bot už jsem vyzkoušel bez úspěchu troje. Asi nejvíc pomohlo, ale nevyřešilo, když jsem jednu v místě kde to tlačí ztenčil nožem. Mám teorii, že jak se sešláply špalky na podrážce, tak vázání tlačí ze spoda neúměrně do hrazdičky a ta pak do boty. Po pravdě to ale dělá od začátku, tak nevím. Postupem času to je ale stále horší. Dřív to jen tlačilo, ale teď už se na tom nedá jezdit. Pravá bota bez problémů. Koupil bych prostě nové boty, ale je to docela nákladná záležitost, ty samé stojí dnes přes 4000Kč. Navíc bych mohl zjistit, že mají stejný problém. Proto chci přijít na příčinu. Pravděpodobně to ale bude botou, protože lyže prohazju mezi sebou, kdyby to bylo vázání tlačilo by to na pravé noze.

11.03.2022 10:43:50 #4 

Příspěvků: 0

Petr Havelka - SNOW muž

>> #3, mtb82, 08. 03. 2022 11:01:50

Já dlouhodobě používám taky vázání a boty se SNS pilot a nikdy jsem takový problém neměl. Chyba s nejvyšší pravdepodobností bude uvnitř inkriminované boty. Jestli ale pohledem ani pohmatem necítíš rozdíl oproti druhé botě (např. jiné umístění druhé hrazdičky, vyboulenina uvnitř ap.), tak je to záhada…

Doporučil bych si v nějaké půjčovně, kde ještě mají SNS Pilot boty jedny na den půjčit a otestovat, jestli to bude OK. Jestli nemáš „problém“ v levé noze :-). A pak bych koupil nové boty.

Držím palce!

15.03.2022 13:41:42 #5 

Příspěvků: 0

martin108

>> #3, mtb82, 08. 03. 2022 11:01:50

Ahoj, jdi na to vylučovací metodou: Je tam vyboulenina v klidu pohmatem rukou? Když není, cítíš ji tam po obutí na nohu? Pokud ano, máš otlačenou a citlivou nohu. Pokud ne, zkus botu ohnout (na podlaze bez lyže) a opět hmatem rukou zjistit, co to dělá. Pokud se vyboulenina objeví při ohybu boty, nezbyde než se pokusit to místo vyboulení nějak odříznout nebo vyfrézovat. Pokud ani při ohybu žádná vyboulenina uvnitř není, pak totéž vyzkoušej při upnutí boty do vázání. Pokud ani takto žádnou vybouleninu nenahmatáš, je prostě problém v souladu tvé levé nohy a boty. Jediné řešení je pak nějaká měkká vložka nebo výměna bot. Nebo máš nějaký výrůstek na chodidle a zrovna tenhle pohyb v této botě to dráždí.

Sám jsem totéž musel udělat u jedněch skatových bot – při použití přesahujícím hodinu a půl mě začla pravá bota tlačit pod vnitřním kotníkem. Když jsem jel lehce nad hodinu, všechno bylo bez problémů. Nebylo jiný řešení, než boty prodat.

10.12.2022 12:05:58 #6 

Příspěvků: 1

mtb82 muž

Aktualizace. Problém nakonec vyřešil nákup bot od jiné značky. Problém byl v konstrukci boty Salomon. Původně jsem šel koupit zase Salomony, ale jak jsem se do nich nazul, úplně stejný problém jako u starých bot. Pod levým nártem pocit, jako když mám shrnutou ponožku. Prostě používají při výrobě úzká kopyta. A to si myslím, že mám subtilní chodidla. U žádných jiných bot jsem nikdy nic podobného nezaznamenal . Měřil jsem si obvod nártu a mám ho stejný, jako u pravé nohy. Takže koupil jsem Fischer RC5 SKATE + vázání. Už jsem je byl prubnout v terénu a problém vyřešen. Nicméně musím říct, že Fischery jsou mnohem měkčí nez Salomony a to jak v podrážce tak i v kotníku. Podrážka je dokonce tak měkká, že se s nima dá jet docela pohodlně i ve stopě. Což ale neberu jako plus. RC5 by měly mít podrážku jako vyšší řady bot, ale mně připadají spíš jako kombi boty. Pocitově nejsou tak pevné, jako Salomony. Navíc horní část boty vzadu jakoby sjíždí na patu v oblasti achilovky a tlačí. Tak jenom doufám, že nebudu muset pokračovat v budoucnu v tomto vláknu:-D. Skol

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.