Vázání SNS Pilot versus PrpPulse - Běžky.net
Domů Diskuze Boty a vázání Vázání SNS Pilot versus PrpPulse

Vázání SNS Pilot versus PrpPulse

27.11.2012 20:07:19

Příspěvků: 0

M9

Ahoj.Chci si koupit nové boty a řeším problém s vázáním. Nějak jsem nezachytil že Salomon upouští od Pilot Classic a přechází na ProPulse. Proč? A v čem je to Propluse lepší? Co si mám pořídit.Pilot Classic,nebo ProPulse?? Boty budou buď „sport“ a nebo „race“. Chci to na závody typu Jiz50,Šumava atd. ..... Díky za radu.Tomáš

27.11.2012 22:35:47

Ahoj Tomáši, napíšu svůj osobní názor.

Výrobci zkouší, co se chytne a co ne. V první chvíli přijde revoluční novinka (následována bombastickým marketingem), a v praxi se ukáže, že původní řešení bylo lepší. Salomon pilot na klasiku je typickým příkladem a mí klienti ti potvrdí, že jsem jeho návrat předpovídal už před několika roky. Najít opravdu pokrokové řešení, které nemá nevýhody je v dnešní době obtížné a takto se Salomon elegantně vrací k původní koncepci při zachování vysokých prodejů. To, že R&D udělá někde chybu se stejně musí z něčeho zaplatit.

Co se ke mně doneslo, starší typ trpí především na dlouhých závodech, kdy páska namrzá a přestává fungovat. Nejvíce se to projevuje při vlhkých a studených podmínkách, nebo když se vázání dostává nadměrně do styku se sněhem. Ale tohle by chtělo zvalidovat s nějakým zarputilým klasikem, což já nejsem.

Já bych si určitě koupil nový model, protože se myslím, že Salomon od hrazdiček na klasiku bude postupně zcela upouštět.

28.11.2012 21:15:37

Příspěvků: 0

M9

>> Petr Kožíšek – BEZKY.net, 27. 11. 2012 22:35:47

Díky moc za odpověď.Myslím že mám jasno :-)

09.03.2013 17:32:40

Příspěvků: 0

tomvych

Zdravím, prosím o radu. Rozhoduji se, jaký zvolit systém na klasiku, když si chci pořídit combi boty a používat je i na skate lyže. Který systém mám zvolit – NNN od Rotefella nebo SNS ProPulse od Salomonu? Chtěl jsem jít do SNS Pilot, který by mohl být vhodnější pro lepší vedení na skate lyžích, ale pokud to má končit… Díky. Tom

09.03.2013 19:19:34

Ahoj, pokud jsem to pochopil správně, obáváš se, zda salomon neupustí od systému dvou hrazdiček. Myslím, že co se bruslení týče, tak to ještě hodně dlouho nehrozí.

Jinak já bych si vybral pohodlné boty a vázání až podle toho…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.