Dvouhrazdičkové boty - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Dvouhrazdičkové boty

28.11.2012 15:19:55

VladaS

Ahoj

Začínal jsem (kdysi dávno) klasikou na šupinkách (když jsem ještě nevěděl, jestli mne to bůbec bude bavit), ale teď už několik let převážně bruslím (ty teď už do kopce podkluzující a z kopce nejedoucí šupinky beru jenom když si chci zahrát na „masochistu“, pokud je třeba opravdu hluboký sníh na bruskení atd.), ale samozřejmě mi vyhovuje, že na oboje lyže mohu používat stejné boty s (jednohrazdičkovým) SNS vázáním Solomon.

Občas se mi při tom bruslení ale stane (hlavně do většího kopce), že šlápnu botou jakoby „mimo žlábek“ na vázání, což bývá docela dost nepříjemné a proto jsem přemýšlel, jestli tento problém (při bruslení) nemůže vyřešit právě dvouhrazdičkové vázání …

Je mi jasné, že by bylo lepší mít na každé lyže jiné vázání a jiné boty, ale bohužel už 2 roky nemohu sehnat práci a boty mám už momentálně tak prasklé (na nártech), že do nich teče, takže se už (bohužel) minimálně nákupu (alespoň bot) neubráním a v tom je celý problém, když bych chtěl (kvůli bruslení) raději boty dvouhrazdičkové, ale i nové vázání si (zatím ještě) dovolit nemohu a (v budoucnu) bych chtěl samozřejmě i vázání dvouhrazdičkové, abych ty boty opravdu využil … :-(

Nebude prosím vadit do toho jednohrazdičkového (SNS Solomon) zatím alespoň vypilovat drážku, aby se tam vešla ta (zatím ještě bohužel nevyužitá) hrazdička, abych si tak i stávající vázání jenom úplně zbytečně nezničil (ještě než si budu moct dovolit koupit dvouhrazdičkové) a má opravdu ta 2. hrazdička takový vliv, abych nešlapal „mimo drážku“, nebo na to ta 2. hrazdička vůbec nepomůže a i ty jednohrazdičkové boty budou jenom zbytečně dražší, než by byly jednohrazdičko­vé ???

Děkuji …

28.11.2012 16:04:54

Petr Kožíšek - BEZKY.net

Ahoj Vláďo,

ta hrazdička tomu opravdu pomůže. Ale hodně je to dané taky botama. Staré změklé boty mají tyhle tendence.

Já mám už jen dvouhrazdičkové boty, a na klasických kameňačkách jednohrazdičkové vázání. Dá se s tím jezdit i bez pilování.

Na bruslení bych radši pošetřil i na to dvou hrazdičkové vázání.

Pokud bys chtěl, můžu ti sehnat starší dvouhrazdičkové vázání za poloviční cenu. (piš spíš soukromě)

Petr

28.11.2012 19:35:12

VladaS

Ahoj Petře

Moc děkuji za tu Tvou rychlou (a pro mne moc užitečnou) reakci …

Bohužel momentálně nemám ty běžky po ruce a nevím tedy, jestli je to přesně toto vázání (nebo jestli už není od té doby také nějak zmodernizováno), ale vypadá nějak takto: http://www.mysport.cz/…tomatic.html

Ty první kameňačky jsem kupoval odhadem tak před 9-ti roky, obě vázání se liší jenom barvou (a barvou flexoru – skate mají černý) a jak jsem se díval, tak některá novější vázání mají (asi) posunutou 1. hrazdičku dozadu, anebo mají na tu hrazdičku víc místa (ProPulse?) a ještě jsem četl něco o nějaké umělohmotné, nebo „provázkové“ 2. hrazdičce, která (zřejmě) ráda praská – spíš mi tedy dělá starosti, že u toho mého vázání se tam ta 2. hrazdička bez pilování (nejspíš) nevejde, anebo opravdu ano ???

Dvouhrazdičkové vázání určitě časem bude, ale (bohužel) si momentálně nemohu koupit obojí najednou a boty bych tedy chtěl, abych je potom mohl na tom novém vázání opravdu využít … :-(

Ono už by to chtělo i nové běžky (rovnou i s tím vázáním…) – mám už v nich hodně (hlubokých) rýh a skoro žádné hrany, teď mám Sporten Skate Sprint, jsem s nimi celkem spokojený, ale nevím, jestli nejsou zbytečně moc tvrdé, protože když bylo v zimě hodně „hrbolatého náledí“, tak mi (na pohled) připadalo, že jiným lidem se to (při odrazu) tolik nesmýkalo a jelo „stabilněji“, ale těžko říct, jestli měli třeba měkčí běžky, anebo jestli byl problém v mé technice, když si to nemohu nikde vyzkoušet a ověřit, jestli tedy (až to jednou půjde) koupit běžky raději o něco měkčí, anebo raději také zase co nejtvrdší – vážím něco kolem 65-ti kg. Také jsem teď četl inzerát že tu v Litvínově koupili nějaký stroj „na obnovy skluznic“ (teď nevím, jestli to bylo za 370 Kč, nebo za něco přes 700), tak také nevím, jestli se to vyplatí zkusit na těch Sportenech tu skluznici ještě nechat obnovit, anebo je nechat na „bruslící kameňačky“ a počkat, až si také raději budu moct koupit lyže nové, které bych už teď (když už vím, že mne bruslení baví) chtěl také nějaké pokud možno co nejlépe vyhovující (tedy na tom ledu minimálně ustřelující atd.) … ;-(

No a ty boty je pravda, že už mám opravdu hodně změklé – jsou to sice Botas se zpevněným kotníkem, ale za ty roky už umělá hmota kolem kotníků popraskala a ty (velké) trhliny právě na nártech (a dost opotřebovaná hrazdička) asi opravdu mohou způsobovat, že se to do vázání hůř strefuje, navíc jsem v nich teď celé léto jezdil na Skike a mám pocit, že na nic jiného už se asi opravdu (po těch letech) ani nehodí… ;-(

28.11.2012 21:42:46

Navvy

>> VladaS, 28. 11. 2012 19:35:12

Pokud budeš mít dvouhrazdičkové boty, tak se dají použít i na jednohrazdičkové vázání (samozřejmě stejný typ). Opačně to ale nejde. Když si tedy necháš tyto lyže jako kameňačky a pořídíš si nové lyže s dvohrazdičkovým vázáním, tak můžeš dvouhrazdičkové boty použít na oboje lyže.

29.11.2012 18:28:16

Petr Kožíšek - BEZKY.net

>> VladaS, 28. 11. 2012 19:35:12

Obnova skluznic= prostě vrchní část strhnou. Ty hluboké rýhy nebudou tak hluboké, na staré lyže to jistě pomůže, ale nedá se to dělat do nekonečna.

K ostatním otázkám nemám patřičné zkušenosti.

29.11.2012 18:29:04

Petr Kožíšek - BEZKY.net

>> Navvy, 28. 11. 2012 21:42:46

Tak to bych si dovolil oponovat. Sice blbě, ale jet se na tom dá :-). Zvolit samozřejmě jen jako nouzové a maximálně jednodenní řešení.

30.11.2012 14:40:19

VladaS

>> Petr Kožíšek – BEZKY.net, 29. 11. 2012 18:28:16

Tak jsem zatím oběhl jenom 2 obchody u nás v Litvínově, co jsem našel (bez práce mám teď bohužel i s cestováním „tak trochu“ problém… :-( ) a co se týká skluznic, tak v obou obchodech by museli lyže vidět, v jednom 10 cm rýha za 70 Kč, ale mám tam rýhy i 50 cm a tolik (kromě místy dost „orvaných“ hran), že to je opravdu na to „strhnutí“ skluznic, pokud je tedy také dělají a jestli to na Sporten Sprint (jak teď vidím cenu od 1068 do cca 2000) nevyjde dráž, než nové lyže, i když žádné lepší (i když bych chtěl) si asi teď jen tak (nejlépe právě rovnou i s vázáním a botami) nekoupím … ;-(

Mám doma sice jednu (zatím nepoužitou) kofixovou svíčku, ale rýh mám tolik (a i ty hrany), že by stejně nestačila a bude tedy lepší si ji schovat jenom na menší škrábance.

No skluznice zjistím až později, protože už mám naparafínováno na zítřek, Dluhá Louka je bohužel daleko (když teď autem nejezdím), tak jen doufám, že budou upravené stopy na Klínech a snad pojede autobus, protože pokud půjdu nahoru pěšky (jako někdy chodím) a ještě nebudou upravené stopy, tak si to se skate běžkami asi moc neužju a mám zkušenost, že pokud vezmu šupinkové kameňačky, tak je to „jako naschvál“ upravené a jen závidím těm, co mají „normální“ běžky, na kterých se navíc dá bruslit „trochu lépe“ než na šupinkách … ;-)

30.11.2012 15:03:12

VladaS

Já se omlouvám za „zdvojené“ příspěvky, ale když jsem přihlášený, tak není vidět, že jsem sem něco napsal a když se odhlásím, tak to (kupodivu) vidět je, ale nejde (samozřejmě) mazat a ani editovat, tak snad teď nebudu psát zbytečně … ;-(

S dvohuhrazdič­kovýni botami mne nepotěšili, že je měli jenom jedny Salomony (na mne navíc velké) a až v dalším obchodě a teď na netu jsem zjitil, že za 2200 byly „skoro zadarmo“ a vypadá, že jinde budou spíš přes 3000, což je teď „nepřijemně moc“, ale to „šlapání patou vedle“ mi tak vadí, že těm jednohradičkovým už nedůvěřuji a asi mi tedy nezbyde, než připlatit a jestli to zase k těm starým „poškrábaným“ Sportenům nebude neúměrně (a zbytečně) drahé … ;-(

Byla by prosím nějaká lepší (nebo spíš hlavně levnější, ale „stejně funkční“) varianta, než asi toto ??? :

Běžkové vázání Salomon SNS Pilot Equipe Skate http://www.sport-live.cz/…te-2382.html

SALOMON Escape 7Pilot M http://www.srovname.cz/…en/k.1996104

Horší je, že ty boty je třeba vyzkoušet a to přes e-Shop dost dobře nejde, když tu v Litvínově máme takový „výběr“ … ;-(

30.11.2012 23:12:01

Petr Kožíšek - BEZKY.net

Ahoj,

díky za upozornění, na opravě nezobrazování příspěvků pracujeme.

Pokud je cena za rýhu, tak to bude spíš jejich zalití. Ale pokud jsou hodně poškrábané, nemá to cenu.

O lepší variantě nevím, leda bys omrkl bazary na netu.

P.

01.12.2012 17:01:40

VladaS

>> Petr Kožíšek – BEZKY.net, 30. 11. 2012 23:12:01

Ahoj,

no právě, že to pouhé zalití se asi nevyplatí a při tolika škrábacích, co mám, už vůbec ne (asi bude tedy lepší počkat až si budu moct koupit i lepší lyže a tyhle nechat jako „skate-kameňačky“) a alespoň ty větší rýhy bych (doufám) měl zvládnout tím kofixem i sám, i když nevím, jestli to má smysl a bude to mít na skluz vůbec nějaký vliv ??? (samozřejmě nezávodím, ale kdo by se „dřel dobrovolně“, pokud mohou lyže jet i lépe…)

V jednom krámě měli dvouhrazdičkové bazarové vázání za 800, ale docela se toho bojím, když nevím proč se jej dotyčný zbavil (jestli třeba nějak nezlobilo, nebo „samo nevypínalo“ a pod.) a boty to samé, že vím jak mi u mých kromě špiček popraskaly i umělohmotné výztuže kotníků a nedrží to slepené žádným lepidlem – zkrátka i když se koupí bazarové boty, tak už tam může být něco „načaté“, že to třeba ještě není vidět a mám tedy obavy, aby to nebylo „šetření na nepravém místě“ a nemusle jsem stejně brzy kupovat nové … ;-(

Tak mne ještě napadlo, když se s těmi 2 hrazdičkami náhodou spadne (hlavně když se letí dopředu…), tak ta 2. hrazdička drží pořád pevně a není větší tak nebezpečí, že to nevydrží bota, vázání anebo také noha ??? ;-)

Tak už to tu u nás v Krušných horách konečně „vypuklo“ :-) Stopa od Dlouhé Louky upravená na skate sice jen k německým hranicím (původně jsem chtěl pokračovat do Německa), ale modrá obloha a bezvětří, tak z toho bylo prvních pohodových alespoň 28km – co víc si přát a hlavně aby ten sníh ještě alespoň chvíli na horách vydržel … ;-)

01.12.2012 22:48:15

Petr Kožíšek - BEZKY.net

Ahoj Vláďo,

tvůj záměr nechat si tyto jako kameňačky je určitě správný. Taky by ses divil, kolik lidí se dře dobrovolně, dokud nemá srovnání (typičtí šupináři na kurzech).

Já bych ale nebyl tak pesimistický co se týče bazarového zboží. Mám spoustu studentů, co se zbavují svého vybavení po našem kurzu, jelikož poznají své možnosti a i místo, kde je vybavení limituje.

Na druhou stranu znám i lidi, co se vybavení zbavují, protože zjistí, že na to nemají čas, nebo jim to nejde podle jejich představ. Myslím si také, že lidi, co si pořídí vybavení a chtějí se ho zbavit, protože je vadné bude drtivá menšina. Alespoň většina běžců na lyžích, se kterými komunikuji, jsou velice čestní lidé, což se v dnešní době úplně nenosí a moc si toho vážím.

Vždy existuje riziko koupě vadného výrobku, ale pokud se s prodávajícím dohodneš na záruce 1 měsíc, nevidím v tom žádný problém.

Co se 2 hrazdiček týče, věř mi, že ten kus zkrouceného plechu neudrží drobnou dívku, natož statného chlapáka, jako ty určitě budeš :-). Zdravotní riziko z toho podle mě opravdu nehrozí, buď se to vyrve, nebo vyrve a zohne.

Petr

02.12.2012 13:42:17

VladaS

Ahoj Petře

Jak se teď dívám, tak s tou skluznicí bude opravdu lepší ještě počkat a (až to půjde) koupit rovnou nové lyže – měl jsem naparafínováno ještě od jara (a to ještě jenom „univerzálním“ bílým Skivem, že jsem nevěděl jaké budou podmínky aby to stačilo poprvé jenom seškrabat a vyleštit a protože to bylo dost zmrzlé, tak to samozřejmě nejelo úplně ideálně, i když by to mohlo být i horší, jako při loňských velkých mrazech, kdy to bylo jako na „suchém zipu“) a jak se na skluznice dívám (když už je i ten vosk dole), tak už jsou tak „chlupaté“ (a hlubokých rých tolik), že ani vylitím (nebo alespoň přebroušením doma) už bych tomu nepomohl, ale spíš naopak … No jdme mi samozřejmě jenom o to, že se opravdu nechci „dřít dobrovolně“, protože ten rozdíl mezi tím když to jede a nejede (a zvlášť když se jede někam dál) už moc dobře znám… :-)

Tak mne ještě napadlo – na ledu (jak občas bývá a úplně nejhorší jsou zmrzlé „hrbolaté“ stopy z předchozího dne) asi pořádně nedrží žádná lyže, ale pomohou na to měkčí lyže (nebo potom jenom hůř jedou na normálním sněhu?) a mají nějaký význam ty „dvojité žlábky“, anebo jenom komplikují parafínování ???

Jo se zbavováním věcí asi máš pravdu – také jsem kdysi koupil Skike ještě za 5900 a potom viděl v inzerátech, že ti, co zřejmě zjistili, že to (kromě z kopce) nejezdí tak úplně samo je prodávali minimálně použité i za 3000… :-)

No statný chlapák zrovna nejsem, protože tak 1× (někdy i 2×) týdně jezdím na kole výlety 100, někdy 130 a i 150km (i v zimě, když je sucho) a mezi tím na Skike a běžkách, takže při „psí“ výšce 173cm vážím 64kg, což nevím, jestli je výhoda, ale asi ano, protože se člověk při sportování (u mne tedy jenom turistice – nezávodím, takže mi nezáleží na výkonu, ale spíš na výdrži…) s tou „přebytečnou vahou“ tolik nenadře a i pravděpodobnost „opotřebení materiálu“ je potom (možná) u něco menší – spíš vždy nemám moc radost, když ráno přijdu na fungl nový „manšestr“, který se pod mou „muší váhou“ neboří ani trochu, ale už se tam stačil projet (anebo spíš „projít“) „nad 100kg slon“, který udělal na tom manšestru „krátery“ (a navíc už třeba zmrzlé) – v tom minimálně je ta menší váha určitě výhodou … :-D

02.12.2012 15:57:47

Petr Kožíšek - BEZKY.net

S tou měkkou lyží to je logické, ale vyzkoušené to nemám (mám všechny podobně tvrdé).

Dva žlábky jsem nepoznal a je to jediný důvod, proč se nesháním po Rossignolech. Vedení je podle mého subjetkivního pocitu stejné. Dřív jsem jezdil i na trojžlábkách (Bohemia SI neboli „esíčka“) a také mi to nepřišel rozdíl.

Důležitější jsou podle mě vykrojené hrany a skluznost. Tu druhou věc ale na krámě nepoznáš.

03.12.2012 14:06:19

VladaS

To se mi právě (občas) stává i na normálním (tedy ne úplně zmrzlém) sněhu, že když jsem zrovna ve skluzu na jedné lyži, tak se mi (občas) má jakoby snahu „smýkavě otáčet dokola kolem nohy“ (tak teď doufám, že se z toho vůbec dá pochopit, co tím vlastně myslím…:-D ), tak nevím, jestli je to tím, že už nemám skoro žádné hrany a žlábek už je na mnoha místech také docela dost porušený, anebo jestli to bude mou (nejspíš špatnou) technikou, ale asi na to bude mít tak trochu vliv všechno z toho jmenovaného… ;-( Jestli to dělalo i když byly lyže nové si už bohužel nepamatuji, protože to jsem se teprve učil (sám) bruslit a měl při tom (z počátku hlavně do kopců) „úplně jiné starosti“, než pozorovat takovéto „detaily“…:-D

Jo jo skluznost, to už je bohužel na těch mých (starých) lyžích také problém, protože jak jsem je teď po prvním běhání a cca asi jenom 28km okartáčoval (na jedno parafínování najedu odhadem tak něco lehce nad 100km a mezi tím 2 až 3× jenom vykartáčuju – není to moc anebo málo, i když vím že zaléží i na jakém sněhu se jezdilo???), tak hlavně střed skluzic je už dost „šedivý“, po strukruře už skoro není ani památky, tak nevím, jestli to trochu přebrousit, aby se alespoň lépe vpil parafín (nebo jestli tím jen tu už hodně poškrábanou skluznici ještě zbytečně nezeslabím a stejně už to lépe nepojede…), protože do těch škrábanců se asi opravdu nejpíš má snahu lepit sníh hlavně když je tom takový ten „hodně zmrzlý prašan“, ale na ten se asi stejně používají lyže „tak trochu jiné kategorie“, než si já mohu dovolit… ;-( Bylo to docela „kruté“, když jsem vloni (ve velkých mrazech) viděl jak to někomu ještě docela jelo, zatímco já měl v těch mých „škrábancích“ modrý parafín (na nižší teploty jsem momentálně doma nic jiného neměl), nejelo to (skoro vůbec) ani z kopce a když jsem se vracel z Německa po cca 60-ti km docela nepříjemnými kopečky na konci, tak už to místy šlo do těch kopců (kupodivu) lépe klasikou, než bruslením, až tedy samozřejmě na ty ruce, těm už se to ke konci opravdu „ani trochu nelíbilo“… ;-)

Jinak ještě do (hodně prudkých) kopců mám trochu tendence chytat špičkami o sníh (až tím občas tak trochu „ztratím balanc“ a pak se i dost nepříjemně zadýchám, jak se to často snažím „rychle vyrovnávat“), tak nevím, jestli je to jen špatnou technikou, nebo jestli v tom trochu nemohou pomoci i ty 2 hrazičky, anebo jestli bych nemohl mít i o něco kraší lyže, ale aby se mi potom také nebořily, anebo už špatně nejely ??? Vážím jenom něco kolem těch 65kg (což asi bude hlavně na měkčím sněhu spíš výhoda) a při výšce 173cm jsem se teď díval, že mám lyže 187cm. Co znamená to číslo 6 u 187/6 a není to tvrdost, anebo kde ta je vlastně na lyži napsaná ??? Když jsem je kdysi kupoval, tak jsem (raději) chtěl co nejtvrdší, ale jestli (a kde) je na lyžích ta tvrdost uvedena bohužel opravdu nevím… ;-(

Děkuju moc a omlouvám se, že mám tak moc dotazů a ještě navíc při tom píšu takové „romány“, když jsem se zatím na takové (asi základní) věci ještě neměl koho zeptat … ;-) Vláďa

05.12.2012 15:16:31

Petr Kožíšek - BEZKY.net

>> VladaS, 03. 12. 2012 14:06:19

No dotazů na jeden příspěvek je hodně, tak možná na něco zapomenu.

S tou tvrdostí ti moc nepomůžu, protože na měkkých ani tvrdých lyžích jsem už dlouho nejel.

To chytání špičky – pokud to je to co myslím, tak to je způsobené pozdním odrazem. Blbě se to vysvětluje v reálu, prostě se zkus odrazit dřív a zkrátit odraz.

Parafínování není všespásné. Na přemrzlém prašanu to obvykle není skoro poznat a záleží hlavně na lyžích a struktuře skluznice. Tady se jezdí hladká struktura, a to moc lidí nepoužívá.

05.12.2012 20:18:03

VladaS

Moc se za tolik dotazů omlouvám – opravdu jsem to „tak trochu přehnal“ ;-) , ale i tak moc za ty odpovědi děkuji …

Tentokrá navíc byla úzká stopa rozježděná od soboty a na tom asi 10 cm nového (vlhkého) sněhu – sice klouzal pěkně, špička ale chytala spíš za okraj stopy (čemuž se ale asi v takové stopě úplně vyhnout nedá) – na té upravené stopě se ale na ten odraz (do kopců) určitě budu snažit myslet.

Hlavně už musím (co nejdřív) koupit alespoň boty, protože teď už se mi na nich v prudké zatáčce z kopce (jenom tlakem boty do strany) podařilo šlápnout nejen vedle žlábku, ale úplně mimo lyži, až při zpátečním pohybu bota ještě chytila o „umělohmotnou podložku“ vázání a málem ji utrhla. Příští týden jedu do Chomutova, tak doufám, že tam nějaké (levnější) nejlépe ty dvouhrazdičkové boty a nejlépe i s vázáním seženu – škoda že k nim teď ještě nemohu rovnou koupit i pořádné (nepoškrábané) lyže … ;-(

12.12.2012 20:01:16

JiraSbT

Ahoj. Měl bych dotaz ohledně vázání. Jedná se o Atomic Pilot Race Classic a Atomic Pilot Sport Classic. Na běžkách pro klasiku mám namontované to první a na druhých kameňačkách to druhé. Je tam jasný rozdíl v tom táhle-zobáčku pro druhou kladku, u toho prvního vázání je z nějaké umělé hmoty a je „jakoby uzavřené“ uvnitř vázání a u druhého je to pouze plech. No a ten dotaz. Je možné jedno z těchto vázání používat na techniku Skate? Nebo je tam nějaký velký rozdíl oproti těm vázáním určeným přímo pro Skate? Předem díky za odpověď.

15.12.2012 08:32:55

Petr Kožíšek - BEZKY.net

>> JiraSbT, 12. 12. 2012 20:01:16

Ty s tím plechem si vezmi na skate. Líp to drží botu při postavení lyže na hranu. I když to má označení Classic, tak od dnešního skate vázání se prakticky neliší.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

31.07.2020

Přechod Hrubého Jeseníku za jeden den - itinerář pro váhající

Upozornění pro čtenáře: tento článek je určený spíš...
29.06.2020

Testování kol zdarma v Decathlonu - vyzkoušeno, funguje to (a skvěle)

Tento článek rozhodně nevznikl proto, že by mi Deca...
10.06.2020

Den D Jirky Magála aneb Co má společného Jirka Magál a Martin Johnsrud Sundby?

Je rok 2010. 24. únor. Probíhají ZOH ve Vancouveru....
02.06.2020

V hlavní roli fluor: proč a co bude dál?

FIS od sezóny 2020/2021 zakázala používání fluoru, ...
01.06.2020

Trénink pražského běžkaře: MTB trail z Prahy do okolí Jílového téměř bez asfaltu

Vltavská navigace je rájem běžkařů, kteří trénují n...

Diskuze o běžkách

Jakou bundu ??

| 24.07.2020 21:03:34 od Tomáš Kocanda

Tratě pro skate kolce na dovolenou

| 16.07.2020 18:34:13 od Petr Havelka - SNOW

Výběr lyží

| 15.04.2020 22:08:20 od Antonín Loch

Oprava běžkařských bot - prasklá osa

| 12.04.2020 12:20:06 od pedros

Koupit no wax lyže nebo zůstat u mazacích?

| 03.04.2020 12:45:10 od Tomáš Kocanda
Facebook