Demontáž vázání Solomon Auto Men - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Demontáž vázání Solomon Auto Men

19.02.2013 17:38:42

VladaS

Ahoj,

potřeboval bych demontovat vázání Solomon Auto Men, které mi kdysi montovali v servisu a nevím jak na ty 2 šroubky úplně vepředu – to se vyklepne hřídelka z toho krytu (na vyzouvání), anebo jak se na ty 2 poslední šroubky prosím dostat ???

Jinak si momentálně bohužel zatím nemohu dovolit dražší boty (jsem bez práce), takže jsem koupil alespoň Solomon Escape 7 (za 1600 Kč) a vázání Solomon Pilot Sport Skate, které si teď právě potřebuju vyměnit, tak doufám, že právě ty boty (s ne tak úplně pevnými kotníky) nebudou (na bruslení) horší, než mé původní jednohrazdičkové Botas Vermont, ale se kterými jsem poslední dobou (jak už byly asi 9 let staré staré a navíc prasklé přes celé nárty) občas šlapal „mimo drážku“… ;-(

Děkuju…

19.02.2013 18:38:48

VladaS

Á, tak mne napadlo pohledat ještě na YouTube (když jinde jsem nenašel), takže kryt je konečně dole – kdyby také někdo potřeboval: http://www.youtube.com/watch?…

A jestli půjdou ty Escape 7 na bruslení, tak to samozřejmě uvidím, ale za případný názor (jestli jsou a nebo nejsou i na bruslení vhodné), když hlavně kotník a možná i podrážka jsou asi o něco měkčí budu rád…

20.02.2013 15:57:38

Petr Kožíšek - BEZKY.net

Ahoj, já si pamatuju ještě bruslení v nízkých botách, a taky to šlo, takže bych to černě neviděl. Speciály budou samozřejmě lepší, ale zda o tolik, kolik stojí (např. S-Laby), to těžko říct.

20.02.2013 20:18:29

VladaS

Ahoj – tak to se mi ulevilo, že by to bruslení neměl být problém – vázání jsem přehodil ještě ten den, tak se teď nemohu dočkat kdy přestane sněžit, aby se to dalo vyzkoušet raději v upravené stopě … Právě měli v obchodě jenom speciál Solomony za 3900, tak to už je velký rozdíl, když tyhle byly za 1600 a ještě jsem tak alespoň ušetřil na pláště na Skike, které už mi také moc dlouho nevydrží…

23.02.2013 19:32:52

VladaS

Tak boty na bruslení (za tu cenu) dobré a je to hned lepší pocit, když už konečně nešlapu (vůbec) mimo vázání a nemám plné špičky bot sněhu a vody… ;-) Jenom byla smůla, že jsem dnes někde bruslil i v asi 20cm nového sněhu do docela velkých kopců a nevím, jestli to nezpůsobil právě ten sníh (i když jsem se to „v rámci možností“ snažil udržovat pod botami čisté, nebo špatná technika, anebo jestli je to „normální“.

Na SNS pilot mi asi naštěstí něco jenom zamrzlo ve vázání, protože jeden háček pro 2. hrazdičku úplně ztratil flexi a něco přes 1cm chodil úplně volně, jako by v něm vůbec nebyla pružina a začal chodit normálně (ztuha) zase až doma (asi když to rozmrzlo), ale doufám, že kvůli tomu nemá cenu vázání znovu sundavat (abych už třeba zbytečně nestrhl závity), protože namazání něčím by asi stejně nepomohlo a pokud by se to stalo zase, tak to (asi) není až taková závada…

Co ale bylo horší, že jsem asi 2× cítil, že se háček na 2. hrazičku úplně vyhákl (mohlo to být také jenom sněhem pod botou, anebo je špatně něco jiného?), ale než jsem stačil zastavit, tak jsem na to bohužel vždycky stoupl, že to zase zacvaklo samo – nemůže se tak něco poškodit, nebo je to „normální“, anebo se dá ten háček přihnout ??? Vypadá totiž docela křehce, tak bych ho nerad ulomil – děkuju…

23.02.2013 20:00:51

Petr Kožíšek - BEZKY.net

>> VladaS, 23. 02. 2013 19:32:52 Piloty mají v hlubokém sněhu problém. To je obecně známá věc, ale v našich podmínkách se takové podmínky zas tak často nevyskytují.

To že se háček za jízdy sám vycvakává a zacvakává je v těhle podmínkách normální. Prostě se tam dostane sníh a už se tam nevejde hrazdička. Když se párkrát odrazíš, něco se vyklepe a zas se to zacvakne. Zkus to nejdřív na upravené trati, než začneš něco přiohýbat.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

29.06.2020

Testování kol zdarma v Decathlonu - vyzkoušeno, funguje to (a skvěle)

Tento článek rozhodně nevznikl proto, že by mi Deca...
10.06.2020

Den D Jirky Magála aneb Co má společného Jirka Magál a Martin Johnsrud Sundby?

Je rok 2010. 24. únor. Probíhají ZOH ve Vancouveru....
02.06.2020

V hlavní roli fluor: proč a co bude dál?

FIS od sezóny 2020/2021 zakázala používání fluoru, ...
01.06.2020

Trénink pražského běžkaře: MTB trail z Prahy do okolí Jílového téměř bez asfaltu

Vltavská navigace je rájem běžkařů, kteří trénují n...
25.05.2020

Košíčky a bodce na běžecké holi a jejich výměna

Běžkařova hůl je zakončena titěrným kovovým bodcem ...

Diskuze o běžkách

Tratě pro skate kolce na dovolenou

| 08.07.2020 15:44:07 od tomakory

Výběr lyží

| 15.04.2020 22:08:20 od Antonín Loch

Oprava běžkařských bot - prasklá osa

| 12.04.2020 12:20:06 od pedros

Koupit no wax lyže nebo zůstat u mazacích?

| 03.04.2020 12:45:10 od Tomáš Kocanda

Skate řady Fischer

| 29.03.2020 21:14:31 od janskypetrin
Facebook