Olympionikem za 10 měsíců – díl 2., duben-říjen [článek] - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Olympionikem za 10 měsíců – díl 2., duben-říjen [článek]

01.06.2014 19:07:40

Petr Jakl - NORDIC muž

Snem každého sportovce je závodit alespoň jednou v životě na olympiádě. Někdo sní výhradně o stupních vítězů, jiný by s radostí naplnil alespoň coubertinovské heslo „zúčastnit se“. Málokdo si však na splnění svého olympijského snu vyhradí pouze 10 měsíců. Můj kanadský kamarád si přesto troufl, a navíc do toho bláznivého nápadu zatáhl i mě. Otázka tedy byla hned od začátku daná: Dáme to?
Odkaz na článek

03.06.2014 13:10:28

RaE muž

„…zjištění, že musíme výrazně zapracovat jak na technice atletického běhu… Chybí přirozená obratnost, rychlost, pohybová sebekontrola (s tím také bojujeme do dnes)“

Toto je přesně můj případ. Je mi 27 a na běžkách jsem začal „závodit“ cca před 5 lety s minimální sportovní minulostí. Pokud to tu bude pan Jakl číst, mohl by prosím popsat, jak konkrétně se toto společně pokouší zlepšit?

10.06.2014 21:34:25

Petr Jakl - NORDIC muž

Dobrý den. Na projekt s Honzou jsme měli pouze 10 měsíců, dnes je to již historie, takže už nezlepšujeme nic…bohužel. Samozřejmě za tu dobu se v oblasti základních pohybových dovedností nedá příliš zlepšit, i kdyby Honza byl ve správném věku, tedy mladší 15ti let. Pokud ale vy osobně nemáte olympijské ambice ;-), neházejte flintu do žita, s něčím se dá i ve vašem věku a na vaši výkonnostní úrovni ještě pohnout. V mimosezónní přípravě (jaro, léto, podzim) zařazujte rozumně (!) všechny sporty, rozvíjejte kromě vytrvalosti i rychlost (krátkodobou tj. do 15s, střednědobou, tj. do 30s), nebojte se navštěvovat i dvakrát týdně posilovnu, konzultujte s lyžařskými odborníky jak provádět speciální lyžařská imitační cvičení atd. Možná pro vás překvapivé, nečekejte ve vašem případě příliš od případného tréninku (spíše výuky) na kolečkových lyžích. Naopak čím více hodin strávíte na vlastních lyžích, tím lépe, a pokud to bude pod odborným dozorem, pak to bude to pravé ořechové. Hodně stěstí!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

31.07.2020

Přechod Hrubého Jeseníku za jeden den - itinerář pro váhající

Upozornění pro čtenáře: tento článek je určený spíš...
29.06.2020

Testování kol zdarma v Decathlonu - vyzkoušeno, funguje to (a skvěle)

Tento článek rozhodně nevznikl proto, že by mi Deca...
10.06.2020

Den D Jirky Magála aneb Co má společného Jirka Magál a Martin Johnsrud Sundby?

Je rok 2010. 24. únor. Probíhají ZOH ve Vancouveru....
02.06.2020

V hlavní roli fluor: proč a co bude dál?

FIS od sezóny 2020/2021 zakázala používání fluoru, ...
01.06.2020

Trénink pražského běžkaře: MTB trail z Prahy do okolí Jílového téměř bez asfaltu

Vltavská navigace je rájem běžkařů, kteří trénují n...

Diskuze o běžkách

Jakou bundu ??

| 24.07.2020 21:03:34 od Tomáš Kocanda

Tratě pro skate kolce na dovolenou

| 16.07.2020 18:34:13 od Petr Havelka - SNOW

Výběr lyží

| 15.04.2020 22:08:20 od Antonín Loch

Oprava běžkařských bot - prasklá osa

| 12.04.2020 12:20:06 od pedros

Koupit no wax lyže nebo zůstat u mazacích?

| 03.04.2020 12:45:10 od Tomáš Kocanda
Facebook