Fitness - nordic cruising běžky - výběr nových - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Fitness - nordic cruising běžky - výběr nových

20.10.2014 12:43:55

Daniella

Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc při výběru fitness běžek. Běžkovat chci pouze rekreačně, pro radost – rodinné vyjížďky se synem přírodou. Lyžovat na sjezdových lyžích umím slušně, na běžkách už jsem taky párkrát stála. Běžky však budou zatím určitě volbou č. 2 – alternativa k lyžím sjezdovým. Chtěla bych běžky dobře ovladatelné, kratší, stabilnější, bez nutnosti mazání. Zatím se mi líbí Fischer Desire 2011/12 nebo Atomic xcruise 55 grip Woman. Ty fischerky mi připadají ale až moc široké (53–58–53) a s opačným krojením než dělají všichni ostatní výrobci, kteří je mají ve středu nejuzší – ty Atomiky jsou 55–49–52. Máte někdo prosím zkušenosti s fitness běžkami – uvítám jakýkoliv názor nebo radu. Díky. Daniela

03.11.2014 18:10:16

Petr Kožíšek - BEZKY.net

>> Daniella, 20. 10. 2014 12:43:55

Danielo tenhle segment jde mimo mě, takže mou radu ber s nadhledem :-)

Mýtus o krátkých a ovladatelných běžkách asi nikdy nevyhyne. Kde není technika, délka lyže to moc neovlivní. Pojede ti pomaleji, vím že z kopce ti to nebude vadit, ale věř že po rovině za chvíli ano. Širší lyže je ještě pomalejší, ale zase se nebude tolik bořit v hlubokém sněhu (budeš tahat syna do hlubočáku?).

Vykrojení lyží u šupinek (?) bych opravdu neřešil. To se projeví jen ve sjezdech a při bruslení, které na šupinách neuděláš, protože se po rovině nehneš dopředu.

Fitness asi znamená, že se u toho pěkně zpotíš. S trochou nadsázky bych řekl, že si vybíráš takové lepší sněžnice.

21.11.2014 08:34:55

RoobertG muž

>> Daniella, 20. 10. 2014 12:43:55

Běžky s takovou šířkou jsou dobré spíše do volného neupraveného terénu bez stopy, popř. jen prošlapané stopy od turistů. To předpokládá už poměrně slušnou fyzickou kondici. Pro začátek je lepší zvolit něco do stopy, pokud je třeba se vyhnout mazání, někteří výrobci nabízí klasické běžky, které místo šupin mají v místě mazání odrazové pásy, které fungují ve všech sněhových podmínkách. Např. atomic skintec

23.11.2014 20:22:16

Daniella

Dobrý den, tak jsem z fitness běžek nakonec upustila. Na moji váhu 55 kg vycházejí dost krátké a pochopila jsem, že by mi to na nich tudíž moc nejelo. Protože se synem vážíme skoro stejně, já 54 a on 50 kg, mám vybrané dvoje, a to Fischer Sporty a Salomon Elite 6 v unisexové barvě, oboje v délce 182 (měřím 167 cm a syn o 2 cm více), zvolíme stejný druh vázání a můžeme si je vzájemně vyměnit, podle toho, které budou komu víc vyhovovat. Ty Salomony mi odsouhlasili i u Nýče v Liberci a s těma fischerama asi taky chybu neudělám. Oboje ale se šupinkama, ty jsem si vymluvit nenechala, a ani mi je u Nýče nijak zvlášť nevymlouvali, vzhledem k našemu rekreačnímu použití.Protože nám se synem vyhovují oběma boty Salomon, budeme asi volit vázání sns. V několika e-shopech mi na můj dotaz ohledně vázání pilot odpověděli, že je vhodné i na rekreační lyžování a že mi ho doporučují více, než jednohrazdičkové – je prý stabilnější, lépe drží nohu ve správném směru atd. Chtěla jsem se zeptat, zda u tohoto vázání (sns pilot sport classic) je ten háček na druhou hrazdu z kovu nebo plastu? Ve většině e-shopů mi odpověděli, že je kovu, ale v jednom a pak taky ve Sportisimu v Liberci, že je z plastu. Je možné, že se vyrábí ve dvou variantách? Dá se to nějak zaručeně poznat, když to vázání mám v ruce? Díky.

26.11.2014 22:41:01

RoobertG muž

>> Daniella, 23. 11. 2014 20:22:16

Ono je to celkem jedno z jakeho je materialu ma pouze podpurnou funkci a neni tolik zatezovan. U supin je potreba pocitat s namazanim proti namrzani a take si zvyknout na vibrace a rachoceni ve sjezdech. Jinak pro zacatek je to dobra volba a urcite svoji funkci dobre odvedou. U novych lyzi je dobre provest nekolikrat zazehleni a stazeni skluzneho vosku pro dobrou penetraci. Zlepsi se vyrazne skluz a ochrani se kvalita skluznice.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

27.11.2020

Vyhrajte Sensor Coolmax Thermo pro 4 členy rodiny!

Sensor šije své prádlo v Česku, již mnoho let použí...
27.11.2020

Dálkové trasy Via Czechia na lyžích

Nově vzniklé stezky Via Czechia představují zatím n...
25.11.2020

Covid přináší nové výzvy, aneb otestuj se v kreativitě a uspořádej si soukromý maraton

Zrušili Vám kvůli covidu běžecký závod? Nevěšte se....
20.11.2020

Loučení s fluorem

Letošní sezóna měla už pokusně proběhnout bez fluor...
16.11.2020

Sport a trénink v době epidemie koronaviru

Konec loňské sezóny a začátek nové byl ve znamení k...
09.11.2020

Visma Ski Classics prezentovala záložní plán

Vedení Visma Ski Classics, největšího seriálu dálko...

Diskuze o běžkách

Máte formu?:)

| 30.11.2020 09:02:07 od eva.studena2

Koupit no wax lyže nebo zůstat u mazacích?

| 21.11.2020 10:47:24 od martin108

Výběr lyží

| 21.11.2020 10:40:51 od martin108

Skate řady Fischer

| 14.11.2020 22:50:06 od martin108

Opasek na lahev // bidon

| 24.10.2020 22:15:45 od Tomáš Kocanda
Facebook