Fischer Sport Glass - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - Běžky.net

Fischer Sport Glass

20.01.2017 11:20:52 #1 

Sibyla

Skol, může mi někdo poradit? Moje pojetí pohybu na běžkách je spíš turisticko-kondiční, jezdím jen klasiku, ale jsem poměrně zdatný běžkař (fyzicky rozhodně, technika asi není úplně OK, učili mě jen rodiče a kamarádi, nicméně běžkuju od svých 4–5 let). V roce 2009 jsem si koupila Fischer Sport Glass, podle hmotnostních tabulek jsem zvolila délku 188 cm (vážím cca 60 kg). Už od začátku se s nimi trochu trápím na odrazu – pokud není perfektní strojová stopa, je to pro mě dost dřina a podkluzuju a obecně musím vždy mazat o stupeň měkčí stoupací vosk oproti ostatním. Teď jsem po vážné operaci kolene a každé ustřelení vzad znamená, že si dál ničím chrupavky a menisky. Takže konečně padlo rozhodnutí se těchhle lyží zbavit a jít do něčeho jiného. Přemýšlím, jestli vzít stejný typ, ale kratší (182 cm, nebo dokonce 177 cm?). Jinak o nich nemůžu říct nic špatného – ani po 7 sezónách intenzivního používání nezměkly (což mě vlastně mrzí, vyřešilo by to můj problém), ve sjezdech jsou rychlé jako blesk. Nebo koupit nějaký nižší model, který bude obecně měkčí (Fischer Sporty)? (Čekám rodinu a pravděpodobně následujících pár let velké výkony na lyžích stejně honit nebudu.) Může mi problém dělat třeba jen koordinace odrazu při poměrně velké délce lyže, která je o 21 cm delší než je moje tělesná výška? Děkuji za názory.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

19.11.2017

Příprava klasických běžeckých lyží na odraz

Závody klasickou technikou mají v sobě kouzlo hlavn...
15.11.2017

Lyžování a studium v Americe

Běh na lyžích na špičkové úrovni a prestižní univer...
10.11.2017

Servisman Pešina: Svého času jsme předběhli svět

Stálice! Tak se dá nazva...
08.11.2017

Atomic - využijte rychlosti Redster lyží

Vytvářet nové kvalitní závodní lyže znamená neustál...
06.11.2017

Vydejte se na běžky na nejlepší místa kousek za hranicemi ČR

Pro běžkaře je ideální pozvolné stoupání a mírné sj...

Diskuze o běžkách

tahnuti sani bobu na bezkach

| dnes 10:51:55 od xbiker

Běžky Sporten - nebo jiné?

| včera 08:48:23 od Lukin.D

Kurz běžeckého lyžování

| 20.11.2017 11:02:21 od vnd

Jaké běžky zvolit

| 14.11.2017 20:24:29 od Janek Jano

výběr běžek

| 13.11.2017 23:29:31 od RH
Facebook